Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen véleményetek van a...

Milyen véleményetek van a Metropolitan Egyetemről?

Figyelt kérdés
A nemzetközi tanulmányok szak érdekelne leginkább.
2020. jan. 11. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

A nemzetközi tanulmányok nevű kamu szaknak az égvilágon semmi érteme nincs. Az egyetlen kontextus amikor van valami halovány értelme, ha már van valamilyen értelmes (gazdasági, jogi stb.) diplomád és ezt szeretnéd megfejelni némi "nemzetközi ismerettel" másod- vagy harmaddiploma formájában.


A METU meg egy fiatal intézmény, nem rúg labdába egy (amúgy szintén max. középszerű) Corvinussal vagy BME-vel szemben, de ettől még nem rossz tanulgatni valamit. Olyan, mint Németországban a Fachhochschulék. Másoddiplomának, jobb híján, kiváló. Nem gebedsz meg a tanulástól, de cserébe nem is te leszel a következő Nobel-díjas.

2020. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Annyira imádom, mikor olyanok alkotnak véleményt egy egyetemről akik soha nem jártak oda :)
2020. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Akik odajárnak, többnyire azért, mert máshova nem vették fel őket, ezért elfogultak. Nyilván nem fogják tele szájjal szídni, hogy de rossz stb. Szerintem az is mondhat véleményt, aki ismer onnan tanárokat, nem?
2020. jan. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha tényleg ismernél tanárokat, akkor talán tudnád, hányan közülük csak óraadók akik ugyanúgy kijárnak Corvinusra, BME-re, BGE-re, ennek fényében oltári állatság, hogy ezeket hasonlítgatod össze a METU-val.


“ Akik odajárnak, többnyire azért, mert máshova nem vették fel őket”

Ezt is gondolom jó információkból tudod, és nem csak néhány itt-ott előforduló kommentből amit összeolvasgattál, igaz? :)

367 pontom volt, gond nélkül találtam volna szakot magamnak ELTE-n, BGE-n, de még a Corvinuson is. A METU volt az első a listámon, és jó okom volt rá. (és nem, nem az, hogy “nem akarok meggebedni a tanulástól” :)

2020. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

A 367 elég kevés... a Corvinuson például 447 volt tavaly a kereskedelem és marketingen a ponthatár, a nemzetközi gazdálkodásra 465, a gazdálkodás és menedzsmentre 449... még a BGE-n is 400 feletti ponthatárok voltak.


Na de ha odajársz, miért nem írod meg inkább a tapasztalataidat, miért velem kötözködsz helyette?

2020. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

A 367 pontosan elég arra, hogy az általam említett egyetemeken találjak magamnak szakot, ha akarok. Egytől egyig az összesen. :)


Nem fogok a kérdező kérdésére válaszolni, mivel nem a nemzetközi tanulmányok szakra járok, azt viszont nem fogom szó nélkül hagyni, ha valaki totál tudatlanul és rosszindulatúan alkot véleményt egy iskoláról, ahova soha az életben nem járt, miközben ezzel a kérdezőt is félrevezeti.

2020. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%

Milyen totál tudatlanul és rosszindulatúan? Elolvastad egyáltalán amit írtam?


Több embert is ismerek a tanári karból, volt főnököm is tanított ott, és két volt tanítványom is tanít ott jelenleg. Továbbá, mivel menedzser vagyok nagyvállalatnál, számtalan pályakezdő gyakornokom volt már, már csak ezért is van rálátásom a felsőoktatásra.


Nem hiszem, hogy rosszindulat az, hogy normálisan válaszolok a Kérdezőnek arra a kérdésére, hogy "Milyen véleményetek van...". Elmondtam.

2020. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Saját tapaszalataimról tudok beszélni:


Kiváló suli, nagyon modern és gyakorlatias, valóban fiatal suli, de már most sokkal többet fejlődött 5 év alatt mint a többi állami egyetem összesen, egyébként a tanáraim akik tanítottak, elismert szakemberek a munkájukban (pl. Dr. Papp-Váry Árpád marketing szövetség elnöke.)


Idén végeztem a METU-n pénzügy és számvitel szakon, most junior üzleti elemző vagyok jóval átlag feletti fizetésért, kutyát nem érdekelte, hogy nem Corvinus vagy BGE diplomám van.


A nemzetközi tanulmányok egyébként egy tökéletes párosítás valamelyik gazdasági szakkal.

2020. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!