Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket jelölnétek meg...

Melyiket jelölnétek meg előbb? Győri Krúdy Reál vagy Péterfy természettudományi?

Figyelt kérdés
Nem tudok választani... A Krúdyról azt hallottam hogy a biosz kémiával igazából nem is nagyon foglalkozik, de valahogy maga a suli mégis szimpatikusabb... Igazából a biosz kémia lenne a fontos. Esetleg valaki aki oda jár/járt vagy tud valami tanácsot adni, vagy megcáfolni az állítást annak örülnék. Igazából a Péterfy is tetszik de valahogy a mégis jobb lenne ha a Krúdyban rendesen foglalkoznának a kémiával és biosszal.

2020. jan. 12. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a Krúdyval van tapasztalatom. Kéttannyelvűs voltam, de később biosz-kémia faktokra is jártam.

Szerintem a reálosok egyáltalán nem voltak előnyben velünk,angolosokkal szemben...

A kémia sajnos egy vicc. Heten kezdtük a faktot,amiből végül kettő ember érettségizett ( magántanár segítségével). Nagyon sok múlik a tanáron. A Biológia például nagyon nagyon jó volt, a tanárnő a faktokon kívül még +2 különórát tartott nekünk,maximálisan felkészített minket.

Szerintem ha biztosra tudod,hogy te orvosira mész,akkor menj a Révaiba vagy Kazinczyba. Ha a Krúdyt választanád,akkor fontold meg a kéttannyelvűt! (Azután is mehetsz orvosira, + lesz egy felsőfokú nyelvvizsgád is.)

2020. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából a főcél a Révai biosz-kémia lenne, de nem sok esélyt látok rá hogy felvesznek. Azért remélem, de ha mégsem akkor is szeretném a lehető legjobb második opciót. Azért még kíváncsi lennék a Péterfy véleményekre is, dee teljes mértékben hasznosnak találtam amit írtál.
2020. jan. 12. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, aktuális-e a kérdés, de megírom, amit tudok. A Péterfyről nem tudok nyilatkozni, nem jár oda ismerősöm. Az előttem válaszolót azzal egészíteném ki:

A krúdys reál nem ér semmit, ott több matek, fizika és infó van, de a biosz és kémia ugyanannyi, mint a humán osztályban, tehát nem vagy előbbre.

A biosz tanárfüggő, de van egy biosztanár, akiért összeteheted a két kezed, ha megkapod, ő biztos jól felkészít az érettségire. A kémia már más tészta...Kevés az óraszám, nincs labor, alig van tanár a suliban; aki valamit is akar kezdeni ezzel, annak tényleg különtanárhoz kell járnia, mert csak az iskolában szerzett tudással szinte lehetetlen leérettségizni.


Bocsánat, hogyha kiábrándítottalak, de ezzel tisztában kell lenned, nem egy ismerősöm szívta már meg a leírtak miatt.

Az, hogy szimpatikus az iskola, még nem jelenti azt, hogy az oktatás színvonala is megfelelő. Nem fikázni akarom az iskolát, de azt neked kell eldönteni, hogy csak jól érezni akarod-e magad vagy tenni a jövőbeli céljaidért. A leírtak fényében én a Révait vagy a Bencést ajánlanám inkább.

Még egyszer elnézést a nyers hangnemért, de valakinek el kell mondania, mielőtt saját bőrödön tapasztalnád meg. Bármelyik iskolát választod is, sok sikert kívánok céljaid elérésében.

2020. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Bár már régi a kérdés, talán valakinek még jól jön. A Péterfy egy nagyon jó,kemény iskola. Én a város egyik legjobb gimnáziumának mondanám a Révaival,illetve a Kazinczyval karöltve. Néhány éve végzett a fiam ott, az akkori biosz-kemia faktosokat egytől egyig felvették az első helyre. Fiam azóta már végzett orvos és azt mondta,hogy nagyon hasznos volt neki az a sok ismeret,amit a gimiben szerzett.
2020. dec. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!