Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK biológia szakosok...

ELTE TTK biológia szakosok figyelem!?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem. Idén érettségiztem, első helyen a biosz szakot jelöltem meg. Rengeteg biosz szakos kérdést végigolvastam itt, de egyik sem adott választ. Az órarenddel kapcsolatban szeretnék kérdezni, hogy hogy néz ki, hányra kell bejárni és úgy általában a mindennapokról mint bioszos. Azt már tudom milyen órák vannak, a honlapjukon végigpörgettem, meg azt is melyik mennyi kreditet ad stb, de engem inkább az érdekelne, hogy hány órája van egy héten egy olyan személynek akinek pl. a szintrehozó órákra is be kell járnia? Bár Isten mentsem ettől, de szeretek felkészülni jó előre. :D

Válaszotok előre is nagyon köszönöm!



2019. jún. 23. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elsős barátnők üzenik hogy menekülj amíg lehet. :D sajnos érdemlegesebb valaszt nem tudtam kiszedni belőlük
2019. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:D

Azért köszi! Tudom nem könnyű elvégezni ezt a szakot de hajlandó vagyok belevágni.

2019. jún. 23. 14:08
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Szia

Én szegedről írok, szintén biosz, de talán nem teljesen haszontalan. Itt a szeminárium és a gyakorlat kötelező, innen max 2-3 lehet hiányozni, van olyan óra, ahol még ennyit sem és általában igazolni kell. Előadások nagyobb részén íratnak katalógust, de erre általában fel tudod magad íratni másokkal. Akkor van gond, ha lepecsételt kis cetli a katalógus, amit óra végén egyesével kell odaadni a tanárnak, mert akkor végig kell ülnöd. Ahol van katalógus, ott változó, hogy kinél mennyin kell rajta legyél de ez min 50%. Itt is van ilyen "felzárkóztató" óra, ami heti kétszer volt és 4 modulból állt. Ebből volt ami kötelező volt, volt aki nem íratott katalógust, ez nálunk szintén tanárfüggő volt.

2019. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! :) Esetleg arra még tudna valaki válaszolni, hogy egy nap max. hány órád lehet? Úgy értem, hogy tudom tárgyfelvételtől függ, de hogy mégis mondjuk bemész 8-ra aztán végzel délután 5-kor kisebb-nagyobb szünetekkel? Köszi!
2019. jún. 24. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Általában 8-kor kezdesz, de lehet, hogy 10-kor, az hogy meddig vannak óráid részben tőled függ. De max 20-ig. Szünet meg változó. Én már láttam olyat, akinek 8-18-ig bent kellett volna lennie szület nélkül. Igaz másik egyetemen, de ez szerintem mindenhol hasolnó. Sok emberét kell összehangolni.


Általában az egyetemeken a péntek kivétel, mert a tanárok se szeretnének bent lenni, és sokan mennek haza vidékre. Akkor hamarabb végeznek.


Óraszám nem szokott több lenni, mint középsuliban. Ha nem veszel fel extra tárgyakat 30 körül van.

2019. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy en is hallottam, hogy szívatják őket növénytannal meg ilyenekkel... Fizetés meg hát... Mérnököké jobb... Általánosságban mindenképpen. Tanulni meg mindenhol kell. Téged mi érdekel?
2019. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi óraszámod annyi amennyit felveszel :) en ELTE jogra járok, de ebben nem különbözik, csak nalunk elso evben beosztás van nem mi vesszük fel a tárgyakat. Igy volt egy napom amikor reggel nyolctól hatig, másnap nyolctól nyolcig voltam, mindkét alkalommal szünet nélkül. Embertelen volt, de legalabb a többi 3 nap egy-egy oram volt. :D

(Ha teheted majd, egy jo tanács, ne igy vedd fel)

2019. jún. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)

4.válaszoló: Főként az embertan érdekel!

2019. jún. 25. 13:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ide járok. A tanácsom az, hogy fontold meg Dante ezen sorait, mert nagyon passzolnak az ELTE bioszhoz:

"Én rajtam jutsz a kínnal telt hazába,

én rajtam át oda, hol nincs vigasság,

rajtam a kárhozott nép városába.

Nagy Alkotóm vezette az igazság;

Isten Hatalma emelt égi kénnyel,

az ős Szeretet és a fő Okosság.

Én nem vagyok egykoru semmi lénnyel,

csupán örökkel; s én örökkön állok.

Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!"

2019. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 zoli116 válasza:
85%
A felettem lévő idézet nagyon ide passzol, bár engem is csak most vettek fel (földrajzra) amit eddig hallottam más odajáró idősebbektől az.: Órarendedet igyekezz úgy csinálni hogy mindig legyen szüneted, ne terheld feleslegesen túl magad, és a legjobb tanács amit tőlük hallottam az egy idézet volt Gandalftól "Fussatok bolondok!!!"
2019. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!