Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha csak "kell egy diploma",...

Ha csak "kell egy diploma", akkor milyen képzésre jelentkezzek? Levelezősként főleg.

Figyelt kérdés

Korábban jártam egyetemre(jog), de kiábrándultam a felsőoktatásból.

Azt látom, hogy a szomszédaim, meg szűkebb ismerőseim (eldugott faluról beszélünk) megcsináltam 1 éves valamilyen OKJ-t és az egyikük külföldön kb milliókat keres (igaz, neki a hobbija is, szenvedélye a szakmája) másik társaság meg itthon gyárban 250et megkeres.

Szóval semmi értelmét nem látom az egyetemnek, pedig sokszor 4-5 évekig valaki vért izzad és kap 120-130-at.


Csak annyi hogy bizonyos helyzetekben "jó ha van".

De mit tanuljak?


Jog, gazdasági szakok, társadalomtudomány nem játszik.


2020. jan. 14. 17:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

Én csak megpróbáltam meggyőzni. Gondolom, elsődleges célja az, hogy boldogulni tudjon, nem pedig a diploma. Amiket írtál, olyan szakkal nem fog jól élni. Annyiért nem is éri meg egyetemre menni. Ha az a szak érdekelné, akkor jó, menjen, de nem azon van a hangsúly, hanem a diplomán. És egy közgazdász diplomával arany élete lehetne. Mellesleg azt írta a kérdező, hogy szerinte nem bírná. Erre mondtam, hogy azért nem egy nagyon nehéz szak. Ha csak ezen múlik, mert attól fél, hogy nehéz, hát nem kell.


A másik: én egy szóval sem mondtam, hogy csak a FOSZK-ot csinálja, azt’ hagyja ott. Igenis van ismerősöm pénzügy-szamvitel vonalon, aki így csinálta és neki több gyakorla volt mint a párhuzamos BA-nak. Gondolom, nem jártál minden egyetem minden gazdasági szakára, hogy ennyire tudd.


Mellesleg én sem vagyok oda ezért a területért, de engem tudom, mi érdekel és nem csak úgy heccből akarok diplomát szerezni. A kérdezőnek majdhogynem’ tökmindegy, hogy miből, mert semmi sem érdekli. Hát akkor legyen már valami haszna is a diplomának, ha úgyis mindegy, milyen szak.

2020. jan. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

A jól élni és a boldogulni nem ugyanaz, alapvető fogalmi zavarod van, utolsó.

Ha érdekelné, de nem érdekli. Így inkább egy olyan szakot írtunk neki, amikkel nem fog megszenvedni.

Ezek a szakok a tipikus "kell egy diploma és mindegy, hogy milyen" szakok. Mellesleg rengeteg(szó szerint!) állás van, ahova elég egy bármilyen területről szerzett diploma.


"És egy közgazdász diplomával arany élete lehetne. "

Úgy érzem, hogy te sem üzleti képzésre jársz vagy ha igen, akkor jól telitömték a fejedet.

Az nem arany élet, hogy psz-es diplomával könyvelgetsz 200 nettóért.

Igen, lehet belőled akár bankár is pénzügy-számviteles diplomával, csakhogy az nem a nagy átlag, hanem az 1%.

Felvi.hu-n a diplomás pályakövetésnép megnézheted, hogy azoknak, akik ilyen diplomával rendelkeznek, kb. a 70 százaléka helyezkedett el a diplomájával és még azoknak a 70%-a tudott csak elhelyezkedni diplomás állásban. Na most a maradéknak akkor mi értelme volt? Na látod.


Oké, már belátom. A FOSZK lehet gyakorlatiasabb pár tárggyal, csak hogy az még mindig hátrány, mert a munkáltató az elméleti tudást is értékelné.

Van értelme ennek a FOSZK -> BA dolognak, csak sok idő + 2x kell gyakorlatot megcsinálni. Okosabb eleve alapszakra menni.

2020. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Jól van okoska. Nagyon modortalan a stílusod, most már le lehet állni,

2 unokatestvérem is ilyen szakon végzett, illetve ismerősi körben is vannak, akik ilyen iranyultságú diplomáért tanulnak. Az unokatesóim mãr több éve dolgoznak, de a kezdetekkor sem voltak problémáik azzal, hogy nem fizették meg. Gyakorlaton meg 1400 Ft/h-s kezdőbért adtak egy volt koleszos szobatársamnak és ő még cssk gyakorlaton volt...

Amúgy meg nem értem, mit elegetlenkedsz itt a fizetéssel, ha amiket te írtál, ott még ennyit sem lehet keresni.

2020. jan. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne okoskázzál te kutya.


"2 unokatestvérem is ilyen szakon végzett, illetve ismerősi körben is vannak, akik ilyen iranyultságú diplomáért tanulnak. Az unokatesóim mãr több éve dolgoznak, de a kezdetekkor sem voltak problémáik azzal, hogy nem fizették meg. Gyakorlaton meg 1400 Ft/h-s kezdőbért adtak egy volt koleszos szobatársamnak és ő még cssk gyakorlaton volt..."


És? Kit érdekel? Évente több ezren jelentkeznek psz-re és végeznek is rajta.

Történetesen te el tudtál vele helyezkedni és igen, sokan mások is, de szintén sokan képtelenek erre.

A gazdasági szakosok nagy hányada azért ment ilyen szakra, mert nem tudta, hogy mi szeretne lenni.

Ám az egyetemek megvették azzal, hogy "gazdasági szakokkal jól lehet keresni." Igen, a magyar átlag fölött egy kicsivel.


Hogy én miért elégetlenkedek? Azért, mert valótlanságokat állítasz.

Nem lesz aranyéleted üzleti képzések elvégzésével.

Max ha elvégzel egy psz alapot, aztán arra egy pénzügy mestert, aztán pedig egy MBA-t pár év tapasztalat után, na azzal lehet.

Viszont 100-ból 5 törekedhet ilyen karrierépítésre.

2020. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!