Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi időbe telik, mire az...

Mennyi időbe telik, mire az ember ügyvéd lesz?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy a jogi egyetem 5 éves,és további 3 évet kell ügyvédjelöltként dolgozni,mire valaki ügyvédi szakvizsgát tehet.

2020. jan. 13. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen ez így van, még annyi, hogy a jogi szakvizsga több reszvizsgabol áll és csak úgy tehető le, hogy ha az egyik vizsga megvan akkor jelentkezhetsz a következőre ami kb. 1 év alatt van meg. Utána felvesznek a kamaraba ha teljesíted a feltételeket iroda, kamarsi díj, felelősség biztosítás stb. ügyvéd eskü.
2020. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Néztem a tematikát a jogi képzésen,és láttam,hogy van közgazdaságtan tantárgy.

Ott mennyire kell a matek,mert abból nem vagyok annyira jó.

2020. jan. 13. 15:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Kb semennyire...ismerosom majdnem megbukott matek erettsegin aztan igy is sikerult időre befejeznie az 5 eves kepzest.
2020. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Melyik egyetemre tervezek menni?


Győrben a Közgáz (ami több szaknak van tartva, többek között jogászoknak) vizsgán tippmix, de számolni nem kell

2020. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*tervezel
2020. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondja: ötéves egyetemi képzés, utána doktorálás és államvizsgák, majd hároméves jelölti időszak (ezalatt az ügyvédi kamarában kisebb vizsgákat kell tenni meg oktatásra járni), utána el kell kötelezően végezni egy szakvizsga-előkészítőt és következik egy kb. egy éves ismételt vizsgaidőszak (persze jelöltként dolgozol közben tovább).

Ezt követően le lehet tenni az esküt, ha megfelelsz a feltételeknek. Szóval kb. 9-10 év mindent összevetve.


A közgazdaságtannak nem a matek oldalát tanítják, hanem logikai-humán megközelítésben, ami egy jogásznak fontos a munkája során. Én középiskolában komolyabb közgázt tanultam, mint az egyetemen. Rosszabb ilyen szempontból kicsit a statisztika, de azért az sem nagyon vészes.

2020. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6

Akkor neked szerencséd volt a kozgazzal

Nekünk semmiféle logika nem volt benne, mindenféle idegen (kozgazdasz) szakszóval volt tele és kb semmit nem értettünk belőle....

2020. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom megítélni ilyen szemmel, mivel én közgáz szakközépbe jártam, ebből érettségiztem, és az egyetemen alacsonyabb szint volt.

Lehet, hogy akinek új volt a tárgy, nálunk is szenvedett.

2020. jan. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kérdésre visszatérve: hány év mire valakiből ügyvéd lesz?
2020. jan. 22. 00:15
 10/12 anonim ***** válasza:
5 év egyetem csúszás nélkül, 3 év munka ügyvédjelöltként utána meg szakvizsgát kell tenni ami elég kemény. Még mit kellene mondani? :D Már leírtad te is.
2020. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!