Tippek Római joghoz?

Figyelt kérdés
Másodéves vagyok az ELTE-ÁJK-n és tavaly megbuktam Római jogból. Ebbe az évbe újra felvettem, de megint megbuktam az első vizsgán. Van valakinek valami ötlete, tanácsa hogy hogyan lehetne megtanulni, megjegyezni az anyagot? A többi tárgy az megy, 3as,4es vagyok szinte mindenből, csak a rómát nemtudom megcsinálni. Valahogy úgy érzem tudom, meg ha belenézek a könyvbe(csak egy pillanatra) akkor már eszembe jut egyből és akkor már tudom mondani, de a vizsgán szinte megse tudok szólalni. Szóval valami tippet, tanulási módszert keresek, hátha valakinek van ötlete.

2020. jan. 16. 18:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem....

De csak azért mert kifogtam egy olyan tanárt aki ki se kérdezte a tételem, hanem az első kérdése után elkezdett a Német Demokratikus Köztársaság és Cicero életéről kérdezni, meg mesélni. Aztán közölte, hogy egyes a feleletem. Imádom ezt az egyetemet...

2020. febr. 6. 04:18
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
No offense, de kétszer (nagyon nagyon ritka esetben háromszor) elő tud az fordulni, hogy nem fogod ki jól a tanárt, neki sincs jó napja, de szerintem kár sokadszorra a tanárban keresni a hibát
2020. febr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Római jog egy kedves terület tud lenni, és akár pozitív élményeket is nyújthat, persze mindaddig, amíg nem konvertálják át online számonkérésre a dolgot, ami jelen helyzetben már nem számonkérés, hanem segédanyag használat elkerülő, becsapós, kérdésenként 1 perc rendelkezésre álló online szivatás. Az utóbbi szót nem szeretem használni, de most ez illik rá tökéletesen. Kegyetlen a dolog, hogy amikor online oktatásról tulajdonképpen nem tudunk beszélni, az online vizsgáztatás fordítottan arányosan a csillagos egeken is túlmutat. Olyan állításokkal és kérdésekkel, amiknek egy részét még csak ki se lehet következtetni a tankönyvből az ismeretek alapján, mivel az a céljuk, hogy ne lehessen használni a könyvet... :((
2020. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még mindig a Földy vizsgáztat? Nem olyan vészes, csak meg kell tanulni tanulni, és egy 4-est is el lehet érni. 5-öst tényleg nehéz. A minimumtételeket 100%-osan tudni kell, a többit meg kb. 80%-osan és akkor nagy baj nem lesz.
2020. júl. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hogy van így többi tárgyad ha nincs meg a római jog 2.? Úgy PJ2-re sem engednek, legalábbis most.

Egyébként mondd fel a tételeket, és legyen benned vizsgán alázat, ami látszik egy emberen, bárki megérzi. :)

2020. júl. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na akkor én is rinyálok kicsit, ha összejött az ELTE ÁJK utálók klubja. En most záróvizsgázok (online bazmeg), valami elképesztően elegem van ebből az egyetemből. 5 év kínszenvedés. Meneküljön ki merre lát.
2020. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Amúgy ha kétszer kerülhetsz egy tanárhoz és buksz nála (pl.: Földi) akkor kérheted a tanszékvezetőtől, hogy ne kerülhess harmadjára ugyanahhoz a tanárhoz, és ezt kb mindig megadják. Amúgy római jognál már egész sok olyan oktató van, akinél lightosabb tanulással is össze lehet hozni 2-3-t is, egy kisebb szerencsével.

15-ös válaszoló: amúgy a Róma 2-re szerintem "csak" a kötelmi jog épül, szóval azokat nem tudja felvenni, amik egyébként a tantervben másodéves tárgyak ugye. De a két féléves kötelmin kívül más nem nagyon épül rá

2020. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!