Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tippek jegyzeteléshez?

Tippek jegyzeteléshez?

Figyelt kérdés
Órákon sajnos sosem tudtam rendes, használható jegyzetet készíteni. Inkább arra törekedtem, hogy mindent leírjak, ami az órán elhangzott, viszont az eredmény mindig eléggé átláthatatlan és kaotikus lett (mert gyorsan írtam, kötögettem, nyílakkal jelöltem, karikáztam, csillagoztam stb.). Én ebből nem igazán tudtam tanulni, mert előbb meg kellett fejteni, hogy mi hová tartozik, mit írtam stb., illetve szerettem összevetni a jegyzetet pl. a könyvvel vagy más forrásokkal és akkor nem három különböző helyről kellett tanulni. Gimiben ezt meg tudtam oldani, mert akkor volt rá időm és az anyagi kevesebb volt. Viszont most ez egyetemen ez már problémát okoz.... A jegyzetem továbbra is olvashatatlan és átláthatatlan, viszont minden le van írva és amúgy a tartalma tényleg nagyon pöpec. Egy darabig tudtam tartani a lépést és folyamatosan készítettem a "normális" jegyzeteimet, de egy ponton túl már elöntöttek a feladatok és már nem volt időm rá. Vagy csomó időm elment a jegyzet készítésre, mikor azokat az utolsó órákat sokkal hasznosabban is tölthettem volna, tehát akkor több időm jutott volna a tanulásra. Vagy az eredeti órai jegyzetből való tanulással szenvedtem, aminek szintén nem volt nagy haszna, mert nem nagyon tudtam megtanulni. Zavar, mert ez így tényleg nem jó és sajnálom, hogy bejárok az órákra, tök jó jegyzetem van és ez az eredményeken nem mindig látszik meg, mert nem tudok rendesen felkészülni.
2018. dec. 15. 00:07
 1/4 anonim válasza:
100%
Nem tudom, milyenek az órák és a tanárok nálatok, de nálunk (Pte) azokat kérik vissza csak amiket feltöltenek a Neptunra. Ott meg ugye eleve csak egy vázlat van, és azt szokta kivetíteni nálunk órán is az előadó, ezért én csak azt szoktam leírni főleg amit nem tartalmaz a dia, vagy külön kiemel, hogy fontos. Neked is csak ezt tudom ajánlani, próbáld élvezni az előadást, kiszűrni a lényeget és nem leírni mindent, amit amúgy is már egyszer leírt neked az oktató tömören :) sok sikert!
2018. dec. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nekünk nem adnak ki semmit, még vázlatot vagy összegzést sem. Sőt, vannak olyan előadások is, ahol a tanár sem használ semmit (pl. ppt, ábra), hanem csak beszél másfél órán át. Valahogyan muszáj leírni, különben nem lesz mit megtanulni....
2018. dec. 15. 02:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pontokba szedve kell jegyzetelni. A kulcsszavakat meg írd ki a margóra.
2018. dec. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%

A legjobb lesz, ha a tanár tudta nélkül felveszed diktafonnal az órákat. Manapság már a kutyát nem érdekli, ha kint van a telefonod az asztalon, mert úgy sem fogják elvenni.Barátom pl. iPad-en jegyzetel a BME-n és mutatta, hogy olyan fizetős alkalmazást vett amivel egyszerre jegyzetelsz meg hangot veszel. Visszanézésnél meg tudod, hogy mikot, mit, hogyan írtál, elég király.

Én pl. maradok a sima hangjegyzetnél, már kb. 300 felvett előadás+gyakorlatom van, eddig nem buktam le. Úgy is magadnak veszed fel, nem másnak, nem élsz vele vissza. Amikor számítógépes órán a kivetített anyagot kellett megjegyezni mini kamerával vettem fel, de ehhez már kértem a tanár engedélyét, mert szerepelt rajta.

2018. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!