Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pte jogi? Államilag támogatott...

Pte jogi? Államilag támogatott 10 féléves képzés megéri? Jogász ként milyenek az esélyeim az egyetem után, illetve egyetem mellet tudok pénzt keresni/ pl:bíróságra menni? Mennyi idő mire bíró lehetek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 18. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

Rövid leszek:a jog az a szakma ma, amit nem érdemes választani manapság! Telített, aki hülye matekból stb. mind jogra megy, mert azt gondolja hogy pszichológiára meg tanári szakra nem érdemes menni mert keveset keresnek és joggal hú de sokat lehet, elárulom, hogy nem! Emellett esélytelen a mobilitás (pl. külföld), hosszú távra választasz szakmát és ebben az esetben a jog nem éri meg. Sokan pályaelhagyók vagy nem jogi munkakörben dolgoznak. Sokkal több jogász kerül ki a piacra mint amennyit Magyarország igényelne. Sok ügyvéd konkrétan küzd, hogy fenn tudjon maradni így bármit elvállal (vidéken még rosszabb a helyzet, az ügyfél sokszor nem fizet stb.)

Bíró hosszú idő, 5 év egyetem (jó esetben), aztán 3 év bírósági fogalmazó majd szakvizsga aztán bírósági titkár majd ha lesz hely kineveznek bírónak ha 30. életévet betöltötted meg elég pontot gyűjtöttél stb. Ugye mondanom sem kell, hogy a bíróság is telített, kihalás vagy nyugdíjazás alapján lehet valaki bíró...

Én a helyedben biztos nem jogot választanék, sokkal de sokkal több lehetőség van más szakmákban, ahol nagyobb lehetőséged van egy jó fizető állásra, fejlődésre és hiány van belőle, jogászként senki nem fog kapkodni utánad.


Egy jogász

2020. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez elég durván hangzik.😶 mit csinál a fogalmazó? Bíroságon dolgozik vagy csak a bíróságnak?
2020. jan. 18. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogalmazó a bíró mellé van beosztva sok esetben a jegyző feladatát látja el (tárgyaláson jegyzőkönyvezik pl.), döntések tervezetét készíti el stb., panasznapozik... A fizetés pedig olyan nettó 150-180 körüli.

Egyébként gyakornoknak érdemes majd menned a bíróságra ha nagyon ezt szeretnéd, viszont arra készülj, hogy fizetést nem kapsz, ez állami szféra itt nem jár.

2020. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
Full disclaimer: jogásznak tanulok, imádom. DE: csak akkor menj jogra, ha nagyon ezt szeretnéd csinálni és/vagy már van egy megfelelő alap amire építkezhetsz. Nekem édesapám ügyvéd, meg emellett baromira érdekel is, amit tanulok, de ha nem lenne egy iroda amit átvehetnék, nem tudom, hogy bele mernék-e vágni. Ha nincs ismertség a B verzió az, hogy elmész egy nagy nemzetközi irodába Budapestre, de akkor nem lesz életed és amúgy is ott az eltés, vagy horribile dictu ppke-s diplomát favorizálják (eltésként teszem hozzá, hogy kb alaptalanul).
2020. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!