Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Debreceni Egyetem kollégiuma...

A Debreceni Egyetem kollégiumaiba hogyan lehet bejutni?

Figyelt kérdés

Tehát azt tudom, hogy vagy teljesítmény alapjá vagy szociális alapon.

[link]

Ennek a közepén van egy táblázat és ott DE TEK Kossuth Lajos I-II. Kollégium-ra gondoltam.

Tehát kb hanyas átlaggal vesznek fel és miyen kell lenie a szociálsi alapnak(fizetés)?

És ez az elsősöknél, hogy van hisz nekik ott még nincs teljesítményük.

És milyen nehéz bejutni?


2010. júl. 21. 23:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja a távolságot fogalmam nincs, hogy számolják =/
2010. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy mentornak jalentkeztél? Ez mit csinál?

Amúgy meg majd infó karon prog.infóra akarok majd jelkezni.

2010. júl. 28. 23:33
 13/16 anonim ***** válasza:

A mentor olyan diák, aki vele azonos szakon lévő, hátrányos vagy halmozottan h. helyzetű diákokat segít, hogy be tudjanak illeszkedni. Segít az ösztöndíjak ügyében, tárgyfelvételben, figyelmeztet a határidőkre, stb. Egy mentornak legtöbb 6 mentoráltja lehet akikkel szerződést ír alá. A mentor ezért ösztöndíjat kap.


Infó szakról sajnos nincsenek információim=/

2010. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Tanulmányi eredmnyekért jár ösztöndíly? Ha igen akkor mijen összeg kb és milyen eredményekért adják?
2010. júl. 29. 21:16
 15/16 anonim ***** válasza:

Tanulmányi ösztöndíj a 2. félévtől van. Ezt a hallgatók legjobb x %-a kapja, ha jól tudom a legjobb 50%. Ezeket az embereket, akik beletartoznak a legjobb 50%-ba, további 5 kategóriára osszák aszerint hogy mennyi az átlagjuk. Ez alapján megnézik, melyik ösztöndíj kategóriába esnek és aszerint kapnak pénzt. Tehát ez attól függ, milyen az átlagod a többiekéhez képest.

Nálunk (biológusok) a 4es fölötti átlag szinte csodának tűnik. Én 3,48 átlaggal alulról a második kategóriába estem és 11 ezret kaptam. De a második félévem sokkal jobb lett mert nem melóztam annyit, így jövőre többet kapok majd.

2010. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
THX
2010. júl. 31. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!