Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes megjelölnöm a Corvinus...

Érdemes megjelölnöm a Corvinust idén, vagy inkább az ELTE, BGE, BME?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel szakra akarok menni.

De így, hogy a Corvinus nem állami többé, nem tudom, hogy megjelöljem-e.



2020. jan. 21. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Van Corvinus-ösztöndíj, ami lényegében elvileg ugyanúgy fog működni, mint az állami, külön meg is lehet jelölni. Pl. ktk-n mondták, hogy 3,8-as átlaggal lehet megtartani.
2020. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Az elsohoz szolna a kerdesem!Ugye ahhoz h igenybe vehesd a corvinus osztondijat el kell erni 3.8 as sulyozott atlagot,es 46 kreditet ket felev alatt.A kerdesem az lenne h ha ezt elered akkor automatikusan megkapod,vagy pedig azok kozott rangsorolast vegeznek akik teljesitik a felteteleket(3.8 as atlag,46 kredit),sorba rakjak oket es a kialakult rangsorban a legjobbak kapjak csak meg? Pl ha ezeket a felteteleket teljesitik mindjuk 76 an de csak 45 hely tamogatott hely van akkor kozuluk is csak a legjobb 45 kapjaeg az osztondijat,a tobbinek pedig,aki szinten teljesitette a felteteleket,nem adnak osztondijat?
2020. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, végzős vagyok és a Corvinusra készülök, csak nyílt napon hallottam ezt. Azért szerintem nem fogja olyan sok ember elérni az átlagot, de ha mégis így lenne, én szimplán megemelném az átlag/kredit határt, hogy reálisabb legyen.
2020. jan. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Es ha valaki nem eri el ezt a 3.8 as atlagot semmikeppen sem kaphat osztondijas helyet?
2020. jan. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Es meg annyi hogy ha kevesebben erik el az atlagot egy szakon mint amennyi osztondijas hely vam akkor nem toltok fel teljesen az osztondijas helyeket?En is most keszulok a corvinusra:)
2020. jan. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Ha pénzügy számvitelre mész, akkor csak is kizárólag Corvinus vagy BGE. Én anno sajnos a BGE-t választottam, mert úgy hallottam, hogy gyakorlatiasabb mint a Corvinus.

Nos, a döntésemet hamar megbántam. Szivatnak amivel tudnak, valós tudást nem kapsz, gyakorlatot valójában nem is tanulsz. Minden hallgatótársam gyűlöli az egész rendszert. Nem csak a rossz oktatással van probléma (amúgy vannak ám jófej, jó tanárok is), hanem a belső rendszerükkel, az, hogy a hallgatói osztályon senki nem akar segíteni, flegmák veled, és leterheltek.

Legutóbb pl. kihirdettek tárgyfelvételt reggel 7 órára. 6kor felkelt az egész egyetem, fellépett mindenki a Neptunra (ami persze össze is omlott), majd reggel 7kor nem nyílt meg a felület, csak 8kor, de akkor meg leállították. Majd 9kor közölték, hogy 11kor lesz tárgyfelvétel. Így végül mindenki reggel 6tól délig a neptun előtt ült. Mindezt vizsgaidőszakban, és volt aki épp vizsgázott tárgyfelvétel közben, így a tárgyait fel sem tudta venni normálisan. Mikor érthetően minden hallgató kiakadt, és vádoltuk az egyetemet azzal, hogy nem állították át a rendszerben a tárgyfelvétel időpontját, és most több ezer embert szivattak meg, akkor megkaptuk, hogy fogjuk be,"rendszerhiba" történt és pont. Na ekkora itt a fejetlenség.

2020. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Én is Corvinusra szerettem volna menni, de így hogy magánkézbe adták, minden sokkal rosszabb lett.

Az ösztöndíjhoz el kell érni 3.8-as átlagot (ami elvileg nem könnyű), illetve 46 kreditet, azonban még így sem biztos semmi, mert az esélyesek között rangsort állítanak fel. Tehát ez így elég bizonytalan és úgy tudom, hogyha egyszer kiesel ebből, akkor többet már nem is lehetsz ösztöndíjas és egy félév 450.000 Ft lesz, ami valljuk be, nem kevés.

Továbbá, az állami támogatás csak 7 félévre szól, tehát ha megbuksz, akkor ki kell fizetned a plusz félévet, illetve ha valami miatt abbahagyod az iskolát, akkor minden ott töltött félévet fizetni kell.

Régi álmom a Corvinus, jártam előkészítőre is és nagyon megszerettem, főleg az SG miatt, de így felejtős.

Én vagy ELTE-re vagy BGE-re jelentkezem Pénzügy-számvitelre, szerintem ezek sem lehetnek rosszak és ha úgy alakul, akkor a Corvinuson végzem el a mestert.

2020. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amúgy eddig is volt egy bizonyos korlát az állami ösztöndíjra, nem? Most ez 3,8 + a kredit, ha úgy gondolod menni fog, hajrá.


Egyébként én attól félek, hogy sokan gondolkoznak úgy, mint az előző válaszoló, és a sok ember aki a Corvinusra ment, az eltére fog jelentkezni, és aggódom osztálytársaimért, akik szintén így döntöttek; hátha nagyon megemelkedik a ponthatár túljelentkezés miatt.


Bár ez inkább a nemzetközi gazdálkodás szakra lehet igaz, ugyanis a Corvinuson csak angol nyelven indul, azaz nem lesz ingyenes, ELTE GTI-n pedig lesz ösztöndíj.

(Bár ha az a 164 ember, aki tavaly még ezen a szakon ösztöndíjat kapott, idén nem lesz, lehet ezt elosztják a többi szakon, nem?)

2020. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezt jol latod utolso,eddig is volt egy hatar amit el kellett erni,csak eddig 2,75 ot kellett elerni,es ket felev alatt 36 kreditet,most pedig 3.8 as atlag ES 46 kredit kell,ami barhogy is nezzuk ORIASI valtozas.Ennek fejeben pedig meg ott van,hogy(javitson ki valaki aki tajekozotabb,de legalabbis en igy erzelmezem)hiaba ered el ezt az atlagot es ezt a kreditmennyiseget,meg ez sem jelent garanciat arra,hogy a kovetkezo ket felevre is megkapod a Corvinus osztondijat,ugyanis szakonkent rangsort allitanak fel a jogosultak kozott(aki ugye megfelel a kriteriumoknak:3.8 as atlag ES 46 kredit),es mindezen tul a corvinuson az onkoltseg osszege eddig is magas volt a tobbi egyetemhez kepest,de ezt meg most fel is emeltek,igy mar egy felev 400 ezer forint,ami azert eleg magas.
2020. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]

Am nem tudja valaki,hogy ha azt irjak hogy 46 kredit kell,akkor a kepletben miert azt adjak meg,hogy legalabb 60 kredit?

2020. jan. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!