Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes megjelölnöm a Corvinus...

Érdemes megjelölnöm a Corvinust idén, vagy inkább az ELTE, BGE, BME?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitel szakra akarok menni.

De így, hogy a Corvinus nem állami többé, nem tudom, hogy megjelöljem-e.



2020. jan. 21. 17:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 Mert ez alapján számítják az ösztöndíjat. Sok egyetemen azt csinálják hogy mindegy hogy hány kredited van, a pontjaid számát 30-al osztják le. Pedig a minimum kreditszám 2 félévre 36 tehát egy félévre kb 18. Azért hogy ne lehessen mondjuk 20 kredittel ugyanakkora ösztöndíjat kapni mint 40-el ugyanarra az átlagra. És mivel a 2 félév alatt elvileg 60 kreditet kell megcsinálni a mintatanterv szerint, ezért 60-al osztják le az összes pontodat.
2020. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Igen csak nekem ez egy kicsit ellentmondasos.Az egyik pontban leirjak hogy a jogosultsaghoz legalabb 46 kredit kell,a rangsorolasi keplet pedig igy nez ki:kredit*jegy)osszegezve/teljesitett kreditek,de legalabb 60 kreditpont.Nem ugy tunne logikusnak ha maximum 60 kreditpont lenne.Most tegyuk fel valaki ket felev alatt megszerez 54 kreditet,ezzel teljesitett az egyik feltetelt,vagyis megvan neki a 46,ami a corvinus osztondijjoz valo jogosultsaghoz kell,de nincs meg neki a 60,amit meg a rangsorolasi kepletbe irnak.Ezt nem vagom.
2020. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem ellentmondásos szerintem. A minimumfeltétel azt jelenti hogyha ez nincs meg akkor be sem kerülsz a rangsorba. Ha 40 kredited van meg akkor mindegy hogy milyenek a jegyeid, nem kaphatsz ösztöndíjat. Ha 50 kredited van, akkor már kaphatsz, viszont ehhez jobb jegyek kellenek mint az átlagnak, hiszen ugyanúgy 60-al fogják leosztani. Ettől még lehet hogy megkapod az ösztöndíjat, de nehezebb dolgod lesz mint annak akinek 60 kreditje van.


Szerintem pont ez az igazságos. Legyenek előnyben azok akiknek 60 körül van a kreditjük, de ha valakinek valamivel kevesebb, nekik sem lehetetlen az ösztöndíj csak jobban kell ehhez teljesíteni

2020. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Vagyis ezt most ugy kell ertelmezni,hogyha valaki megszerez ket felev alatt 49 kreditet akkor neki 60 nal osztjak,ha valaki 56 ot akkor neki is 60 nal osztjak,mig ha valaki mondjuk eler ket felev alatt 64 kreditet es az atlag is megvan,akkor neki 64 kredittel osztjak?
2020. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!