Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez így normális? Régen is így...

Ez így normális? Régen is így volt?

Figyelt kérdés

11edikbe járok gimibe és hamarabb kezdek mint a szüleim és később végzek. Szoval az hogy h-cs fél 7tól 4ig suliba vagyok pénteken pedig 14:30ig. Ez így szerintetek normális?

És utána még tanuljak 1-2órát?



2020. jan. 21. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nézd meg, hogy hány tanítási órád van hetente, és vesd össze a tantervi óraszámokkal. Milyen óra kezdődik nálatok fél hétkor? A minusz egyedik? mert nulladikról már hallottam...

Ha fél héttől folyamatosan óráid vannak ddélután négyig (persze óraközi szünetekkel, az nem normális, főleg ha ezek mind kötelező órák. Nincs közte ebédszünet? Lyukasóra?

Ha nincs, forduljatok az oktatási ombudsmanhoz!

2020. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Az egész magyar oktatási rendszer nem normális. Ebben ne keress logikát és igazságot sem. Majd, ha más kormány lesz, talán jobb lesz. Következő szavazásnál Te is voksolhatsz már. Szóval ne felejtsd el, kik barmolták el ezt az egészet.
2020. jan. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Normális egyre emelkedik a követelmény is, amikor én kezdtem 2012-ben a középiskolát napi 4-5 órám volt naponta, most az elsős gimiseknek végig 8 órája van mindennap.
2020. jan. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nem feltétlenül emelkedik folyamatosan az idővel, én 1997-ben kezdtem, és 10-11-ben 38-38 órám volt egy héten (igaz, 11-ben volt benne 3 óra fakt).


Kérdező: ez van. Amúgy nem normális, régen sem volt az. Ha csak 1-2 órát kell tanulnod, akkor szerencsés vagy.

2020. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két kérdés. Heti hány órád van és mi a fene van hajnali fél hétkor a suliban? Nulladik előtt hivatalosan nem tarthatnak semmit, ha meg szakkör akkor add le, nem éri meg vele szenvedni.
2020. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nálunk a nulladik óra fél 7kor kezdődik ez első pedig fél 8kor. Szünet pedig 10:00-10:15ig van valamint 13:00-13:20ig. 43,5óránk van egy héten.
2020. jan. 23. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!