Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden egyetemen van legalább...

Minden egyetemen van legalább egy ilyen ufó?

Figyelt kérdés
Legyen az akármilyen egyetem, ahol akármilyen rossz a tárgy/oktató, és akármilyen nehéz is az egész, mindig van egy ember aki kb. csont ötös lesz belőle. Nem lényeg, hogy bukik az adott tárgyból a fél évfolyam, neki ötös lett. Vagy netán a gyakvez pofára osztályoz, neki akkor is ötös lesz. Ezt hogy csinálják? És ezek az emberek honnan származnak? Hogyan/ki/mi szülte őket? Vagy ők valamilyen tudományos kísérlet létrejöttei? A ti egyetemeteken is vannak ilyen lények? :D

2020. jan. 24. 21:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Én a nehéz tárgyakkal úgy boldogulok, hogy mindennek utánanézek saját magam, pláne, ha rossz az oktató, olyat kér számon, amit csak elmormogott a bajsza alatt, vagy ha esetleg ütközés miatt nem tudtam órára járni. Az önálló gondolatokat mindig értékelik, nekem volt olyan, hogy behívtak az irodába, hogy ezt az xy információt honnan szedtem, szívesen hallana még róla. Szóval kell ide önszorgalom is, de ez csak akkor megy, ha érdekel az adott tárgy. Volt, hogy 100/98%-ot kaptam olyan dologra, ahol mások már harmadjára mentek javítani, bár a tanárnak is szimpatikus voltam, szóval ja, van ebben egy kis pofára osztályzás is. Más tárgy meg kettes lett, mivel nem értettem egyet a proffal meg alapból furának találtam az előadásokat, de sok diáknak meg az a tárgy jött be. De amúgy igen, aki hétköznap megy el bulizni, az meg is érdemli, a hétvége még hagyján, de hétköznap? Én azt sem értem, ezeknek az embereknek hogy van ennyi energiájuk, engem az lefáraszt, ha el kell mennem bevásárolni...
2020. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Bírom ezt a hozzáállást hogy "ha megbuksz az csakis a te hibád lehet mert nem tanulsz".


Azért nem mindenhol van ez így... Szaktársam 1 hónapot készült egy vizsgára, és a tanár megrántotta, mondván "látszik hogy tudja az anyagot, de nem érti"... Azért 1 hónap készülésre megrántani valakit azt nem mondanám, hogy lazázni megy az egyetemre meg bulizni.

Ezt ne úgy értsd, hogy kihúzta a tételt és mintha olvasná, hanem kihúzta a tételeket, elmondta, belekérdezett másba arra is válaszolt és mondta, hogy ezt a tudást még mélyíteni kell, hiába mondta el jól a 2 tételt és válaszolt jól a kérdésekre.

2020. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%

12-esel teljesen egyet értek. Vannak olyan követelmények, amire nem lehet számítani se készülni.

Másik ilyen példa, "a hiába tudjára".

Kihúzza az illető a tételt, mintha olvasná adja vissza a tanár szavait, erre ő: "ez egy túl egyszerű témakör, ez nem érdekel".

Majd random kérdéseket tesz fel, még egy másik tárgyból is, ami hivatalosan nem előkövetelmény.

De a tanár álláspontja: "amíg nem szerzi meg a diplomát valaki, addig az én tárgyaimból kérdezni fogok, ha vizsgázik"


Illetve jártam a közelmúltban úgy, a tanár lopta az előadása diáit a netről. De elfelejtette néhány helyen lefordítani, kihagyott párat, és pont olyanra kérdezett rá, ami az ő diáira elfelejtett átmásolni. Az eredeti, angol szövegben megvolt.

Nyilván forrást nem jelölt, aki nem tudta, hogy honnan plagizált, nem is tudhatta nem 2 témakör van csak, hanem a 3.-at kifelejtette és nem adta le :D De kérdésként előfordulhat.

Aki utána nézett neten még alaposabban, és tudott angolul, volt esélye válaszolni.

2020. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
70%

#12 Látod. Azért bukott, mert nem tudja. Nem 1 hónap készülés kell, hanem folyamatos tudatos készülés és megértés. Ezt a szemeszter elejétől fogva kell elkezdeni és nem a vizsgaidoszakba. Az órán be kell kapcsolódni, kérdezni, válaszolni, lássa a tanár, hogy téged érdekel is, és nem csak azért vagy ott, hogy legyen valami papírod.


A szaktársad nem tanult ezért bukott meg. Nekem senki se mondja azt, hogyha tanulsz és érted az anyagot akkor megbuktatnak. Főleg, ha normálisan is viselkedsz, bejártál az órákra és megadod a tisztelet bármilyen tanárnak attól függetlenül is, hogyha ő nem.


Szóval, ha a szaktársad nem érti amit csinál, csak magolni próbál, mit keres az egyetemen? Én is megbuktatnám.

2020. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Az se biztos, hogy jól mondta. Valaki által kidolgozott tételeket magolt be anélkül, hogy tudná mi is az. Sokan ebbe a hiába esnek. Meg olyan szak szavakat és idegen szavakat használnak, aminek a jelentését nem tudják. Ha államvizsgán csinálja ezt, hogy olyan szavakat mond aminek a jelentését nem tudja, és rákérdeznek, az nagyon-nagyon kellemetlen szituációt fog eredményezni.
2020. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
88%

#11;

"Az önálló gondolatokat mindig értékelik,"


Ezek szerint neked se mondták még, hogy a levezétés jó, de nem ezzel vettük a konzultáción.


Emellett nemrég volt egy tárgyam, amihez kaptunk a tanártól segédletet, tele saját maga által hibásnak mondott rajzokkal. Kötelező, illetve ajánlott irodalom nem volt megadva. Elérhető szakirodalmakban ugyanazok a rajzok, mint a segédletben.

A konzultációkon az anyag nincs rendesen leadva, mivel levelező tagozat, nincs rá idő.

Megcsináltam négyesre. De csak mert találtam egy felsőbbévest, aki el tudta mondani, mi a baj a rajzokkal!


Másik kedvencem, vizsga előtt beugró, 10 kérdésből 7-et tudni kell, akkor mehetsz szóbelire. A 10 kérdésből három olyan volt, ami nem hangzott el az órán, nincs benne a kiadott jegyzetben, sem az ajánlott irodalomban. De a tanár úr szerint ezt illik tudni. Na kösz, mondhatta volna előre is.

És sorolhatnám...


Mondom ezt úgy, hogy a szakhoz képest egész jó az átlagom, és minden tárgyam megvan.

2020. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

14-es

Ezzel csak az a baj, hogy senki nem mondta hogy nem készült évközben. Ez az első.

Második, pedig mivel már többször volt vizsgázni, így nem 1 hónapot készült rá összesen. Ha csak a vizsgaidőszakot nézzük akkor most első alkalomba belenyomott 2-hetet, mert már évközben is előre elkezdte, és most lett meg neki + 4 hét felkészüléssel arra rá...


Oké szóval nem tudta a tételt tegyük fel, de a tanár az elmondott 2 tételre miért mondta hogy "ezek túl könnyűek voltak"? Akkor ezek szerint csak jól mondta el a tételeket...

Az hogy téged nem szívatott egyik tanár se, az nem jelenti azt, hogy nincs ilyen...

2020. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó

Hát ezt de hallottam már...

Ezek olyan alap dolgok, hogy mindenkinek tudni kell:D Még jó, hogy azért jársz egyetemre hogy ha nem is tanítják meg az adott dolgot de legalább egy könyv legyen amiben le van minden részletesen jól írva...


Volt egy olyan tantárgyam amiben ki volt adva kötelező irodalomban egy 500 oldalas könyv. Na ezzel csak az volt a bibi, hogy az meg tele volt hibával és megmondták hogy azokért a hibákért nem vállalnak felelősséget ami benne van hiba:D Ez is ritka szép baleset volt.


Na meg még egyet mondok a 14-esnek.

Vizsgáztál már 2 órán át úgy hogy a végén megbuktattak? Vagy csak egyáltalán 2 órát? Mert ha ezek közül egyik se, akkor semmi rálátásod ezekre. ("és" itt nem a felkészüléssel együtt 2 órára gondolok, hanem 2 óra csak a vizsgázás amikor a tanárral beszélsz)

2020. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
16%
Az már rossz ha 2 órás 1 embernek a szóbelije. Államvizsgán van rá 5 perced 1 tárgyra. Több nincs. Egy szóbeli vizsga sem több 10 percnél egy normális egyetemen. Ezalatt mindent ellehet mondani.
2020. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
91%

#14: a 13-as kapcsán... Lehet, én értelmezem rosszul. De van például a, b, c tantárgy. Az a és b nem előfeltétele a x-nek, tehát lehet, valamelyik nincs is meg neki. Ugyanaz a tanár tartja mindhármat, és amikor C tárgyból vizsgáztat, kérdez a és b tárgyakból is, mert azok is az ő tárgyai, és azokat is tudnod kell, akkor is, ha azt még fel sem vetted.


Legalábbis én így értelmeztem...

2020. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!