Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az EKE-ről...

Mi a véleményetek az EKE-ről vagyis az Eszterházy Károly Egyetemről és a BGE-ről? Főleg HR szak érdekelne mindkét helyen.

Figyelt kérdés

Idén mennék egyetemre és nagyon gondolkozom azon, hogy ezekre a helyekre adjam be a jelentkezésem, ezen belül is emberi erőforrások azaz HR szakra, mi a véleményetek róla illetve az egyetemekről? A tanárok milyenek ezen a szakon? A közösségi és a kollégiumi életre is kíváncsi lennék. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 26. 23:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó túlképzés van HR-esekből, különösen annak fényében, hogy csak a közepes és nagy cégeknél van egyáltalán HR-es, és ezen a kicsi piacon a fejvadászok, coachok stb. száma sem végtelen. Ezért gondold meg háromszor is, nem akarsz-e inkább egy piacképesebb menedzsment szakra menni. A HR-nél szerintem még a turizmus-vendéglátás is jobb. De a kereskedelem és marketing vagy a nemzetközi gazdálkodás kifejezetten jobb.


A két egyetem közül – márcsak a túlképzés miatt is – gondolkodás nélkül a BGE-t választanám, egèszen egyszerűen azért, mert jobb nevű egyetem. De az EKE HR képzése is klasszikus, ismerek szakembert aki itt végzett, és végül is elboldogult vele.


De még egyszer: gondold át, biztosan ezt szeretnéd-e.

2020. jan. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte választ! Tény, hogy nem könnyű elhelyezkedni, de ehhez szerencse is kell szerintem. A HR pedig azért lenne jobb nekem, mivel van benne egy kis pszichológia is, a matekot pedig nem veszik annyira komolyan, mint mondjuk egy pénzügy és számvitel szakon. (Igen, tudom, hogy az első évben ugyanolyan a matek minden gazdaságis szakon, amivel nincs is baj)

Még esetleg a turizmust tudnám elképzelni, de nem igazán tudok dönteni a kettő közt. Próbálok az alapján dönteni, hogy mihez tudnék kezdeni velük a jövőben.

2020. jan. 27. 07:42
 4/20 A kérdező kommentje:
Ezeket már olvasgattam, de köszönöm! :)
2020. jan. 27. 09:33
 5/20 Estádio de Felchút ***** válasza:

Ha HR, akkor egyértelműen BGE.

Az, hogy a BGE-nek jobb a neve, így meredek. Üzleti, PSZ, menedzsment képzésben jobb, igen. Az Eszterházy egy régi, évszázados hagyományokkal rendelkező intézmény, melynek fő profilja a TANÁRKÉPZÉS, A PEDAGÓGIA és a NEVELÉSTUDOMÁNY. Nyilván ők is elkezdték nyomatni az infós meg üzleti képzéseket, de nem ez a fő profiljuk, nem ebben kiemelkedően jók. Ha tanár szeretnél lenni, nyugodtan mehetnél Egerbe, de a HR és a menedzsment az pont nem az, amit én Egerben tanulnék. Szóval inkább BGE, BCE, esetleg ELTE, BME nem tudom, indít-e alapszakon HR képzést.

Viszont tényleg nagyon komoly túlképzés van, jónak kell lenned, hogy kitűnj, minél hamarabb el kell kezdened gyakornokoskodni, a munkatapasztalat sokat számít!

HR-ből azért bőven van munkalehetőség, mind vállalati, mind tanácsadói oldalon. Recruitment, talen acquisition management, learning & development, payroll, reward & recognition, employee experience, HR shared services, background screening, operational excellence, HR Information Systems, HR project management, HR transition & transformation management, kb millió területe van a HR-nek. Egy-egy nagyobb szolgáltató multinál akár 50-100 HR-rel összefüggő munkakör is létezhet. De már az egyetem alatt el kell menni gyakornoknak, angol pedig folyékonyan menjen, plusz tanácsadói oldalon még egy második nyelv is kellhet.

Ha van kérdésed, írj. És javaslom alapos olvasásra a Karoliny-Poór kézikönyvet.

2020. jan. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Eszterházys vagyok. És nem ajánlom.
2020. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%
Én Eszterházys vagyok, de szeretem az egyetemet
2020. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
Az EKE-t kerüld, ha nem programozó-matematikus szakot akarsz elvégezni. Egyedül azt éri meg ott elvégezni.
2020. márc. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Már beírtam, de köszönöm.
2020. márc. 11. 07:03
 10/20 anonim ***** válasza:
Végül mit írtál be első és második helyre, és hol?
2020. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!