Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 22 évesen a mentőtisztit,...

22 évesen a mentőtisztit, vagy az orvosit érdemesebb elkezdeni?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy az orvosival mire szakorvos leszek, nagyon elmegy az idő. A mentőtiszti meg ugyanúgy egészségügyi terület, ami a vágyam.
2020. jan. 27. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
ORVOSI! Egyértelműen! A mentőtisztivel semmi más lehetőséged nem marad. Egy orvosival biztosítva van a jövőd, és ezer felé mehetsz utána dolgozni.
2020. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Klasszikus értelemben véve mindkettő nagyon szép emberi hivatás. Az egyik ment, a másik gyógyít. De, ha nincs, aki megment, akkor a gyógyító mit tesz? Ez nyilván a tragikus esetekre igaz.

Az egyikkel be vagy kategorizálva, a másikkal több lehetőséged van. Az egyikkel kevesebbet kell tanulnod, kevesebbet kereshetsz, a másikkal jóval több időt kell tölteni a tanulással, majd idővel sokkal többet kereshetsz.

Azt kell eldöntened, hogy menteni, vagy gyógyítani szeretnél.

2020. jan. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
43%

Csak azért ne menj mentőtisztire, mert az is egészségügyi terület. Lehet, hogy kevesebb pont kell rá és nem 6 év, csak 4, de attól nem feltétlenül könnyebb az orvosinál. Az orvosit el lehet végezni ésszel és seggel, a mentőtisztit nem. Ott az anyag megtanulásán túl meg kell győzni az oktatókat, hogy tökös gyerek vagy és akármilyen helyzetet képes vagy uralni. Ha úgy gondolják, hogy ez nincs meg benned, ki fogsz bukni. Ha sikerül is meggyőzni őket, simán lehet, hogy nem 4 évbe telik, hanem többe.


Nem hivatalos statisztika, csak tapasztalataim alpján egy becslés, hogy az orvosira felvettek 80-90%-a eljut a diplomáig, még ha 1-2 év csúszással is. Mentőtisztin ez kb. 10-20%. Szóval az orvosi egy biztosabb befektetés, még ha később is térül meg. Plusz ahogy az első is leírta, többféle helyen dolgozhatsz vele. A mentőtisztit csak azoknak ajánlom, akik tényleg nagyon, de nagyon biztosak abban, hogy konkrétan ez az ő útjuk.

2020. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%

Szerinted az orvosin nem kell meggyőzni, hogy bármilyen helyzetet uralni fogsz? Szerinted melyiknél kéne jobban meggyőzni egy mentőtisztként vagy egy orvosnál? Ki menti az igazi életet? A mentőtiszt vagy az orvos? A mentőtiszt fogja majd műtőben felvágni a mellkasodat és a szívedet műteni? Azért gondold át mielőtt megszólalsz.


Én mindenképpen az orvosi javaslom. Orvosként mentőorvosként is dolgozhatsz, ha ez az álmod. Orvosként több a lehetőséged.

2020. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
A mentőtisztit sokkal könnyebben elvégzed, mint az orvosit. Orvosiról nagyon könnyen kilehet bukni és kiégni. 100000x többet kell tanulni. Egy Anatómia vizsgára többet kell tanulnod, mint az egész mentőtiszti éveid alatt ....
2020. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

4-es, itt a 3-as.


Hatodéves orvostanhallgató vagyok, mentőtisztire sosem jártam, de jópár ismerősöm van, aki igen, a mentőtisztképzésről alkotott véleményemet az általuk elmondottakra alapozom.


Igen, tény, hogy tőlünk is elvárnak valamilyen szintű magabiztosságot és talpraesettséget, illetve a vizsgaszituációkban sokat segít, de közel sem olyan szinten, mint a mentőtiszt-hallgatóktól. Alapvetően az egyetemi évek alatt az az elvárás, hogy tudd az anyagot és erről a vizsgáztatót meg tudd győzni.


A mentőtisztin ezen felül arról is meg kell győzni őket, hogy a sürgősségi és prehospitális betegellátásban felmerülő mindenféle helyzetet uralni tudsz. Ez persze nem azt jelenti, hogy egy svájcibicskával mindenkit megmentesz, hanem hogy nem veszíted el a fejed, fel tudod mérni a helyzetet, adott esetben segítséget kérsz. Persze a mentőn az eszköztárad is korlátozott, a segítség is messzebb van, az eső eshet, a víz fagyhat, a hozzátartozó üthet, lehet bármi. Ha az oktatók úgy gondolják, hogy te ezt nem fogod bírni, repülni fogsz a mentőtisztképzésből.


Persze, egy orvostól is elvárható, hogy meg tudja oldani a szakterületével kapcsolatosan felmerülő lehetséges helyzeteket. De erre csak a szakképzés alatt (diploma után) lesz kíváncsi bárki. Az egyetemen a vizsgákon nem az a kérdés, fel fogod-e vágni a műtőben a mellkast és megműtöd-e a szívet. A szívsebész vizsgáztató sem erre lesz kíváncsi. A sürgősségist sem az érdekli, alkalmas vagy-e sürgősségi betegellátásban dolgozni. A bőrgyógyászt sem az érdekli, alkalmas vagy-e bőrgyógyásznak. A pszichiátert sem az, hogy alkalmas leszel-e pszichiáternek. Minden szakterület képviselője arra megy rá, tudod-e az ő szakterületükről azt, ami az általános orvosi gyakorlathoz szükséges és hogy mikor kell őket hívni. Ha a sürgősségi orvos azt mondja, hogy nem lehetsz sürgősségis, mert esetlen vagy, leblokkolsz, nem bírod a hajléktalanok szagát, attól még orvos leszel, csak legfeljebb elmész más szakterületre dolgozni. Mentőtisztin ezt nem teheted meg. Ott a sürgősségi betegellátásra kell alkalmasnak lenni, ami egy kemény dolog.


És hogy ki menti az igazi életet? Nyilván mindkettő. Ha elüt egy autó, rommá törsz, bevisz a mentő, megműtenek, hetekig intenzíven vagy, megműtenek még egyszer, hónapokig rehabilitálódsz, a végén újra megtanulsz járni, ki menti meg az "igazi" életed? A lánc bármelyik szeme nélkül halott vagy nyomorék lennél, beleértve a mentőgépészt, az ápolót a gyógytornászt, a tisztet, a sebészt, az anesztest, az aneszt aszzisztenst, stb.


És tényleg, nem akarom leszólni az orvosit, ha már egyszer én is ide járok. Keményen megszenvedtem azért, hogy idáig eljussak. Nehéz szak, nem is kell mondani, benne él a köztudatban. De aki szerint a mentőtiszti könnyebb, az nem tudja, miről beszél. Szerintem ott én is lapátra kerülnék előbb-utóbb, ahogy nagyon sok szaktársam is. Nem mindenkinek való.

2020. jan. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
3-assal teljesen egyetértek, úgy, hogy én orvosira nem jártam, de tisztire igen. Büszke kibukó vagyok 5 év kemény seggelés után, mert nem győztem meg őket, hogy elég tökös vagyok ahhoz, hogy megtegyem, amit meg kell. Abszolutóriummal a kezemben a büdös életben nem fogok már ebben dolgozni és most már nem is érdekel. De ha mégegyszer kezdhetném, az orvosira mentem volna.
2020. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Nem jársz orvosira, de ha igen akkor maximum első féléves orvostan hallgató lehetsz, mert akkor nem sürgősségis orvosnak hívnád az SBO-n dolgozó kollégákat. Lol.
2020. jan. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%

[link]


Tessék, itt a diákom meg egy szigorlói kitűzőm (személyes adatok kitakarva, nyilván). Most már hívhatom az SBO-n dolgozó kollégákat sürgősségisnek? Vagy csak az oxyológust használhatom, amit nem mindenki ismer? Vagy mire gondoltál?

2020. jan. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
De cuki az a kitűző, nálatok az kötelező?
2020. jan. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!