Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 22 évesen a mentőtisztit,...

22 évesen a mentőtisztit, vagy az orvosit érdemesebb elkezdeni?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy az orvosival mire szakorvos leszek, nagyon elmegy az idő. A mentőtiszti meg ugyanúgy egészségügyi terület, ami a vágyam.
2020. jan. 27. 21:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
25%
Gyakorlati helytől függ, ahol kapunk, ott általában kötelező hordani.
2020. jan. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Valójában a vágyam az, hogy orvos legyek, csak kicsit félrecsúszott a továbbtanulásom, picit tévútra futottam. Csak az idő miatt gondoltam a mentőtisztire, de jobban belegondolva, lehet, hogy később tudok munkába állni így, viszont utána azzal foglalkozhatok, amit igazán szeretek. Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 28. 09:20
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként én is az orvosit javaslom. Fiatal vagy még, kb 33 évesen leszel szakorvos, az nincs későn. Ráadásul nagyon sok minden lehetsz, mentőorvos is.


A tökösség dologgal viszont nem értek egyet. A tökösség tanulható, csak a mentőtiszt oktatásban nem akarják tanítani és rengeteg egyébként tehetséges hallgatót veszítenek a hülyeségük miatt, aki marad annak a jelentős része valóban tökös, meg hatalmas bunkó is mellé.

Aki egyetem alatt túl tökös, az nem tud eleget. Nem tudja, mit nem tud, nem fél, nincs benne szakmai alázat.

2020. jan. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Igazából nem akartam azt sugallni, hogy helyes, ahogy a mentőtisztképzésen hozzáállnak a hallgatókhoz, elnézést kérek mindenkitől, ha így jött le a szavaimból.
2020. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én is 22 évesen kezdtem el a mentőtisztit! Azóta sem fejeztem be, bár már voltam egy párszor a záróvizsgán! Igazából foghatnám az oktatókra is, de felesleges. Alapvetően én csesztem el ez az igazság! Az már más kérdés, hogy az elméletet talán jobban tudom, mint akik például mekegtek valamit a szóbelin, aztán mondjuk valahogy átmentek. Mit mondjak erre szerencse is kell hozzá, hiszen ki lehet fogni egy viszonylag egyszerű szituációt is, meg ki lehet fogni egy olyat is, ahol például egy szülést kell levezetni egy újszülött újraélesztéssel. Azért megvannak a nehézségbeli különbségek, persze az élet nem válogat meg kell tudni oldani bármi is legyen az!


Ha csak azért szeretnéd a mentőtisztit választani, mert vélhetően kevesebb idő alatt elvégzed, erre ne vegyél mérget! Átlagosan csúsznak 1 évet a hallgatók, + záróvizsgán is sokan elcsúsznak. Simán benne van, hogy a négy éves képzésből lesz öt, hat, akár még több év is. Korántsem biztos, hogy aki elsőre végigviszi sokkal képzettebb lesz/volt nálad. Ez itt egy kicsit ilyen képlékenyebb dolog én azt gondolom! Szóval az általános orvosi 6 év! Utána meg már szakosodhatsz, szerintem onnantól kezdve már úgy van vele az ember, hogy megcsinálja mert a nagyján már túl van végül is!

2020. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!