Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mechatronikai mérnök szakon...

TwinbHUN kérdése:

Mechatronikai mérnök szakon (BME) lehet elég, megfelelő kreditet szerezni első félévben ahhoz, hogy második félévesként válthassak mérnökinformatikára?

Figyelt kérdés
Sokáig kizárólag infós szakra szerettem volna jelentkezni, azonban most úgy tűnik szívesen tanulnék valami extrábbat, és elég pontom lesz a mechatronikai mérnökire. Szeretnék azonban biztosra menni, hogyha mégse tetszene, akkor félév-veszteség nélkül tudnék-e váltani mérnökinformatikára

2020. febr. 1. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Átjelentkezni nem fogsz tudni. Legjobb esetben, ha fél év alatt eldöntöd, hogy nem tetszik, akkor félév után kiíratkozol, ekkor még nem veszik el támogatott féléved és visszafizetni sem kell. Utána pedig újrafelvételizel infóra és szeptemberben elkezded. Megnéztem a mechatronikás mintatantervet, szerintem max. 10 kreditet tudnál elfogadtatni mérnökinfón (ez két tárgy), de ebből az egyikben nem vagyok teljesen biztos.
2020. febr. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Átjelentkezni nem fogsz tudni.

Legjobb esetben, ha fél év alatt el tudod dönteni, hogy nem tetszik, akkor félév után kiíratkozol és felvételizel infóra és szeptemberben elkezded. Ekkor nem kell visszafizetni azt az egy félévet, de az állami féléveid száma csökken eggyel.

Megnéztem a mechatronikás mintatantervet, szerintem max. 2 tárgyat (összesen 10 kredit) tudnál elfogadtatni infón, de az egyikben nem vagyok biztos.

2020. febr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj, de fos itt valami, kétszer küldtem, de nem láttam. Az első ráadásul hibás is, azt ne vedd figyelembe :D A második a jó.
2020. febr. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Átjelentkezni nem lehet egyik szakról a másikra, csak ha kiiratkozol majd kövi felvételi eljárásba újrajelentkezel.
2020. febr. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van átvételi kérelem a Neptunban. Egy karon belül biztosan engedélyezik az átjelentkezést (én is csináltam ilyet), karok között már nem hiszem. Én a helyedben megkérdezném a GPK és a VIK dékáni hivatalait is.


Szóval azért az nem teljesen igaz, hogy nem lehet átjelentkezni.

2020. febr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!