Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem visszafizetés/ledolgozás?

Egyetem visszafizetés/ledolgozás?

Figyelt kérdés

Amennyiben az ember otthagyja az egyetemet és köteles ledolgozni / az államilag támogatott félévek 50%-át visszafizetni, a visszafizetés összege a jelenlegi tandíjjal vagy azzal a tandíjjal számolandó, amennyi az egyetem megkezdésekor volt hatályos?

(Azaz tegyük fel: elkezd az ember egyetemre járni, eben az évben a tandíj 200.000 forint szemeszterenként, otthagyja az egyetemet 4 év, azaz 8 szemeszter múlva, a tandíj ekkorra már 500.000 forint, mennyit köteles visszafizetni? 200.000 x 8 / 2, vagy 500.000 x 8 / 2? )



2020. febr. 1. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom annyit, amennyit fizetnie kellett volna amikor járt. Tehát ha 4 félévet járt, de a 2. után megemelték az árát, akkor 2 nem emelt és 2 emelt díjat számolnak.
2020. febr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:

Amelyikkel felveteliztel.

Ergo 2019-ben ha felvettek es 200k/felev volt a tandij akkor az annyi marad egeszen addig ameddig .: el nem vegzed/ ki nem rugnak / ujra nem felvetelizel ugyan arra a szakiranyra.

Altalaban par ezer vagy tizezrekkel novelik a tandijat az egyetemek de ez semmit sem jelent ha mar a 200k/feleves tantervben vagy es kezdtel.

2020. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
allamiosztondij@oh.gov.hu itt lehet érdeklődni, úgy tudom.
2020. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 3. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!