Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolc Egyetemről ha megszünt...

Miskolc Egyetemről ha megszüntettem a hallgatói jogviszonyomat azaz kiíratkozok milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

2020. febr. 3. 14:36
 1/9 anonim válasza:
Életed végéig trógerolhatsz szinte semmi pénzért.
2020. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, de én arra vagyok kiváncsi, hogy ha kiiratkozok az egyetemről hogy kell-e fizetnem utána vagy valami következménye van-e.
2020. febr. 3. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennyi infó alapján nem lehet sokat mondani.

Ha első féléved volt(globálisan), akkor nem kell fizetni, ha harmadik ötödik, stb akkor igen.

2020. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2016-ban kezdtem el, 4 aktív félévem van és 2 passzív félévem volt. Ezek közül az első ingyenes ha jól tudom és az utolsó aktív félévere pedig önköltségesen fízettem. Sajnos nem tudom folytatni tovább a tanulmányaimat itt már.
2020. febr. 3. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem ingyenes egy félév sem, csak az első után következmények nélkül kiiratkozhatsz.

Az aktív államikat vissza kell fizetni v ledolgozni.

2020. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem kell visszafizetned a tandíjat, ha felvételizel más szakra és azt sikeresen elvégzed, de nézz utána eduline-on például le van írva rendesen, hogy milyen esetben kell visszafizetned az államilag támogatott félévek tandíját.
2020. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

És ha már egyáltalán nem fogom folytatni a tanulmányaimat azon az egyetemen a befízetett összeg a neptunba az hova kerül?

2020. febr. 4. 01:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Visszautalják a gyűjtőszámláról. Segédlet a mellékelt linken, menete a 165. oldalon.

Link: [link]

2020. febr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben:

1. Pénzügyek - Tranzakciós lista

2. Kiválasztod az egyetemi gyűjtőszámlát.

3. Rákattintasz a visszautalás gombra.

4. Beírod a visszautalandó összeget, kiválasztod a számlád és kész.

2020. febr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!