Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok hogyan tartott rendet...

Nálatok hogyan tartott rendet a tanár a tanteremben?

Figyelt kérdés

Illetve az iskolában, pl folyosón, napköziben, kollégiumban, tanulószobán, szilenciumon, tesi órán a tornateremben. Amikor még általános vagy középiskolába jártatok. Pl kiküldte a rendetlenkedőt, vagy kiabált, esetleg asztalra csapott, kokit adott, krétával dobált, kihívta felelni a rendetlenkedőt, dolgozatot iratott, házirendet lobogtatta, sarokba állított, szamárpadba ültetett, stb. Én ilyenekről hallottam, illetve ilyeneket tapasztaltam anno. Fegyelmezésnek is nevezik, és hallani olykor a hírekben, hogy egyes tanárok, pedagógusok fegyelmezési gondokkal küszködnek, küzdenek, mert nem fogadnak szót a gyerekek, nyomást pedig nem mindig lehet rájuk gyakorolni.


Pl ebben a bejátszásban testi fenyítés is előfordult [link]

https://www.youtube.com/watch?v=KpstFDrzkNo



2020. febr. 6. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az lenne a legjobb ha dolgozatokat iratna a tanár akárhányszor nincs rend az osztályban. Simán hazavágja a rosszak jövőjét ily módon.
2020. febr. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Szomorú, hogy a mai világban a fegyelmezési gondokról kell beszélni. Alapvetően két dolog van: az egyik hogy a tanár-diák kapcsolatában legyen meg a kölcsönös tisztelet. A másik pedig az, hogy a tanárnak legyen tekintélye. A tanár legyen egy példakép, akire fel lehet nézni, akiről szívesen vesznek a diákok példát és szívesen tanulnak tőle, de ne legyen egy önkényes diktátor. Legyen a tanár melegszívű és odaadó, akihez a tanítványok bármilyen problémával mint emberhez fordulhatnak.

Ha ezek megvannak, akkor nem kell fegyelmezési dolgokról beszélni.

A felvetett probléma gyökere talán a tanárképzés hibájában is kereshető részben. Ma már kevesek azok, akik elhivatottságból választják a tanári pályát.

Hozzá kell tenni azonban, hogy egy elhivatott pedagógus számára is nem kis kihívást jelent egyes diákok kezelése, akik az átlagostól eltérő életformban nőttek fel ill. nevelték őket. Sok esetben az elkallódás is visszavezethető erre, és a diák esetleges rejtett tehetsége nem kerül napvilágra. Ez részben szülői hiba is.

2020. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szomorú...


Nem kellett rendet tartania a tanárnak, mert a szülő megfelelő nevelést adott.


Ma már letolják a gyereket, ott a gép a telefon. Nézi a hülyeségeket, persze hogy ezek történnek.


Ne haragudj, de elég szánalmasnak tartom már azt, hogy oviba tablettal mennek.


Ez a baj...


Szülői nevelés kell. És nem a neten lógni 9 évesen.


15 évesen volt először gépem, csak megjegyzem neked.

2020. febr. 8. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, abban is van valami, amit a 3-as mond. Változnak az idők és a technika, és bizony a tanároknak is egy kihívás, hogy ehhez igazodjanak. Mások voltak a gyerekek a 80-as 90-es években, mint manapság. Félreértés persze ne essék, az alatt hogy mások voltak, azt értem hogy bizonyos szempontból jobbak, más szempontból rosszabbak.
2020. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!