Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Milton Egyetemen (volt...

A Milton Egyetemen (volt Zsigmond Király) a szociológiaoktatás milyen lehet? Rosszat hallani az egyetemről. Mi az igazság?

Figyelt kérdés
Meg ahogy nézem jól kint van a belvárostól :/

2020. febr. 10. 03:47
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Miért akarsz olyat tanulni amivel max csaj a mekibe vesznek fel?
2020. febr. 10. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Szociológusok dolgoznak a piackutató ügynökségeknél, a multik piackutató osztályain, illetve survey statisztika mesterszakkal simán lesz belőle data scientist. Utolsó milyen mekiről hadoválsz?
2020. febr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egy ismerősöm régebben oda járt szociológiára és szerinte nem voltak rosszak a tanárok. Jó sokat kell könyveket bújni és beadandó esszéket írni. A követelmények viszonylag alacsonyan vannak: ha valaki csak át akar menni a vizsgákon, annak nem kell megszakadnia. Valószínűleg azonban onnan végezve egy álláspályázaton hátrányba kerülsz majd azokkal szemben, akiknek ugyanúgy szociológia alapdiplomájuk van, csak jobb hírű egyetemekről. Ezért csak akkor javaslom ezt az egyetemet, ha továbbmész mesterképzésre vagy a szociológia alapképzés mellé valami pluszt (pl. másoddiplomát) is fel tudsz mutatni. Mivel a szociológusokért nem kapkodnak a munkaerőpiacon, önmagában egy Miltonos szociológia alapdiploma tényleg elég keveset ér. A jobb egyetemeken végzettek sem mind tudnak a szakmájukban elhelyezkedni.
2020. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A Miltonról csak itt olvasok rosszakat, talán menő szidni valamiért (politikai vagy vallási okokból, ki tudja). Azoktól, akik oda járnak én csak jót hallottam, sőt! Én is oda felvételizek idén, másoddiplomára, és eszem ágában sincs azért nem oda menni, mert a gyakori népe szerint nem elég jó hely. A szociológia jó irány, de mestert mindenképp érdemes hozzá venni és megtanulni alap szinten programozni, főleg adatbázis kezelés fontos, és akkor nem leszel tucat szociológus, ők gyakran munka nélkül maradnak. Ha jó vagy, menni fog!
2020. febr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én azért szemezek vele, mert csak levelezős lehetek, nappalit nem tudom megoldani. Levelező meg csak itt van, meg a KRE-en. Oda viszont nem szeretnék menni.


De a Miltonnál hátrány nekem-vidékiként- hogy jól fent van, messze a pit_ába.

2020. febr. 10. 15:44
 6/10 anonim ***** válasza:
A Károlin van Big Data szakirány és állítólag erős a statisztika vonal... én ezt kockáztatnám meg. De a Milton se rossz valószínűleg.
2020. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem szeretnél a Károlira menni. Szerintem jobban járnál azzal, mert az onnan való diploma kicsit talán többet ér a munkaerőpiacon. A hitéleti irányultság ne zavarjon, nekem egy teljesen ateista rokonom jár oda, és egyáltalán nem okoz neki gondot. Nem elvárás a Károlin, hogy bármiben is higgy.
2020. febr. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A Károlival nekem az a kifogás, hog a legtöbb -általam ismert- egyetemen, itt kemény a matek. A Pázmányon ha jól tudom statisztika I, Statisztika II van. És (régen) a pécsin is. És ahogy látom a Miltonon is. Ellenben a Károlin van Statisztika I-II-III, de talán még négy is. Pluszt tiszta adatelemzésekkel teli órák vannak.


Értem én, hogy a szociológiához ez is hozzátartozik, de el lehet indulni különböző vonalakon. A Károli meg ahogy látom kifejezetten (matematikai) elemzők képzésére áll rá.

2020. febr. 11. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
És ezt igen helyesen teszi, mivel ez a jövő. A szociológiáé is, de a te jövőd is. Ez teszi piacképessé a tudást.
2020. febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De engem nem érdekel z adatelemzés, statisztika. Persze, tudom én is, hogy ez a "piacképesebb" stb. De a szociológiának számtalan ága van, akár elméleti is.

Ebben szerintem nem tévedek.

2020. febr. 11. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!