Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégeztem egy BA-t és...

Ha elvégeztem egy BA-t és most elkezdenék egy osztatlant, mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Biológia BA-t végeztem és arra jutottam elvégezném az orvosit, de nem nagyon van meg az anyagi hátterem, tényleg ki kell fizeetni a képzés 3 félévét?
2020. febr. 10. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az állam 12 félévet áll FOSZK, illetve alap- és mesterképzéseken.

14-et az osztatlan szakok esetében.

Ha jól értem, te 6 félévet már elhasználtál.

Maradt így 6, amivel mennél a 12 féléves orvosira.

Ha így közben csatlakozol be, nem tudom, hogy ilyenkor is érvényes-e a 14 félév(tehát a +2), bár akkor is 8 féléved lenne, amit önköltségesként kellene abszolválnod.


Javaslom, hogy keresd fel az adott egyetem tanulmányi hivatalát, ott biztosan bővebb információval tudnának szolgálni neked.

2020. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ilyenkor a 14 félév számítana, de 4 félévet így is ki kellene fizetned - ha nem csúszol (és igen, ki kellene fizetni). Kb. 4,5M.
2020. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!