Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jár itt valaki a PTE angliszti...

Jár itt valaki a PTE anglisztika szakára? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ott tanulok, másodéves vagyok. Nem tudom, hogy konkrétan mire vagy kíváncsi... ha picit bővebben leírod és nyugodtan kérdezhetsz bármit, akkor pontosabb választ tudok adni :)
2020. márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen a színvonal? Egyetemi élet? Munkalehetőségek?
2020. márc. 6. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

A tantervet megtalálod a btk oldalán, a tárgytematikák pedig folyamatosan változnak (igazából akár egy félévben egy tárgyon belül is lehetnek mások a kurzusok), de ha szeretnéd, akkor tudok küldeni is pár dolgot szemléltetésképpen. Színvonalas vagy nem színvonalas... nem tudom. Szerintem az oktatók tanultak, elég nagy tudással rendelkeznek, tapasztaltak, felkészültek és hatékonyan át is tudják adni az ismereteiket. Módszereiket és személyiségüket tekintve nem mindenki az "esetem", de ettől még elismerem a munkájukat és tényleg nem tudnék sok kritikát megfogalmazni velük szemben. Oktatók terén azért szerintem tényleg nagyon jól állunk, mert a szakmai szempontok mellett azt is meg kell említeni, hogy borzasztó rendesek, segítőkészek és tulajdonképpen bármivel lehet hozzájuk fordulni. Ez azért nagy dolog, legalábbis én más egyetemistáktól elég sok negatív sztorit hallok, hogy pl. igazsgátalan a tanár, így megbuktatott, úgy megbuktatott, így beszólt, úgy megalázott stb., de nálunk én még nem tapasztaltam ilyet. Szerintem aki akar tanulni az tud is (a tanárok is partnerek benne, lehet kérdezni, plusz anyagot kérni stb.), illetve az egyetemen is van lehetőség pl. nyelvet tanulni.

Az egyetemi életre büszkék szoktak lenni, mert Pécs egy egyetemváros, rengeteg egyetemista van, magyarok és külföldiek egyaránt, koncertek, bulik, előadások stb., de én annyira nem élvezem megmondom őszintén (idő, energia, kedv..sok mindenen elcsúszik a dolog). Mindig vannak egyetemi bulik pl. külön-külön karonként vagy akár összegyetemi bulik, külföldi bulik, szakestek stb., de egyetemen kívül is vannak koncertek, kocsmák, szórakozó helyek, amik szintén egyetemistákkal vannak tömve. Szoktak lenni előadások és picit "tudományosabb" programok pl. bölcsészakadémia, international spring (nekem ez a kedvencem, szerintem jó programok szoktak lenni), konfuciusz intézet programjai (másik nagy kedvenc), british autumn (ez is jó dolog, az egyik (most már volt) oktatónk is fel szokott lépni, mert ő is szervező), ESN programok (country presentations, international evening, túrák, társas és mindenféle), akkor nem tudom.....pl. kolbásztöltő, oktoberfest, Szent Patrik nap, a Tudásközpontban is szoktak lenni különböző programok, akkor a Kodály Központban is szoktak lenni (pl. classical chill out), van tehetségkutató, most van "főzőiskola", nyelvtanfolyamok, sítábor, karrier irodaprogramjai, néha vannak kolis programok (de ez szerintem kevesebb)... nem tudom mit mondjak még, elég sokféle program van (a pte és a karok oldalain, ehök oldalán stb., lehet keresgélni). A városban is nyilván van csomó étterem, kávézó, múzeum, mozi, szórakozóhely, edzőterem, van állatkert, lehet túrázni a környéken, szóval lehet jó elfoglaltságokat találni.

Na a munka már nehezebb picivel... Egyetemen belül még esetleg könnyebb lehet pl. szolgáltató iroda, ehök, pécsibölcsész magazin stb., mert ott még egyszerűbb ezt összeegyeztetni, de a városban diákmunkát találni szerintem egyáltalán nem könnyű, sőt. Én nem találtam még munkát, mert egyszerűen így lehetetlen. Eddig minden félévemben hétfőtől-péntekig voltak az óráim, hétvégén pedig hazamentem és rendszeresen készülni is kell az óráimra, szóval ennyire rugalmas diákmunka a világon nem létezik. Azért vannak üzletek, vendéglátóhelyek stb., de szerintem inkább az idő a legproblémásabb.

2020. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!