Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel foglalkozik az anglisztika?

Mivel foglalkozik az anglisztika?

Figyelt kérdés
Elkezdett érdekelni az anglisztika és azt tudom hogy az angol nyelv a fő témája, de pontosan miket tanulunk egy olyan szakon? És hogy lehet vele elhelyezkedni?

2019. nov. 16. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Angol nyelv, kultúra, irodalom.

Fordító, tanár, multinál, bennmaradsz egyetemen, idegenvezető, kül. egyesületek.

2019. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemenként különböző a képzés, de vannak nyelvészeti tárgyak (pl. English Linguistics, Applied Linguistics, Intercultural Communication, Phonetics and Phonology, Historical Linguistics, Morphology, Syntax), vannak irodalmas és kultúrás tárgyak (pl. British/American Literature, Postcolonial Literatures, Literary and Cultural Studies, Current Issues in American Studies, Modern British and Irish Literature and Culture, Contemporary American Literature, Ethnic Literatures in the United States, Contemporary British Culture and Society), történelem (British, US) és nyilván alapozó bölcsész tárgyak, mint pl. irodalom, nyelvészet, filozófia. Írtam pár tárgyat is példának, de ez azért változó. Lehet választani specializációkat is, ez is egyetemenként különböző. Tulajdonképpen a Ba az egy alap, tehát mindenből kapsz egy kicsit és utána még tovább tudsz tanulni valamilyen területen, ami jobban érdekel (pl. nyilván van mester, amerikanisztika, nyelvészet, fordító és tolmács mester, van doktori képzés is vagy más alapszakkal is lehet kombinálni). Ez nem egy olyan szak, mint pl. egy tanári vagy egy fogorvosi vagy ilyesmi, hiszen nem kapsz a kezedbe egy konkrét szakmát, ami feljogosít egy adott munka elvégzésére, hanem rajtad áll, hogy mit hozol ki belőle, attól függően, hogy milyen tudást és készségeket gyűjtesz, mi érdekel és milyen adottságokkal rendelkezel. Alapvetően persze a kommunikációs készségek és a nyelvtudás használható, ismerek pl. újságírokat, tanárokat, idegenvezetőket, rendezvényszervezőket, szerkesztőket, fordítót, tolmácsot is.
2019. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szobatársam anglisztikás, és úgy látom, nem kell megerőltetnie magát, elég könnyű szaknak tűnik. Ilyen órák vannak az órarendjében:

Introduction to intercultural communication

English Grammar in Use I

Listening and speaking skills

Bevezetés a nyelvtudományba

Reading and writing skills I

British history

Introduction to the reading of literary texts in english

The language of literary and cultural studies

Bevezetés az irodalomtudományba

2019. nov. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig válaszokat :)

A másik kérdésem az lenne hogyha elvégeztem az egyetemen az anglisztika szakot akkor elkezdhetem a germanisztikát úgyanúgy egy egyetemen?

2019. nov. 16. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze.
2019. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 2. szépen összefoglalta, én most vagyok elsős Szegeden, vannak nyelvi gyakorlatok (nyelvtan, írás, kommunikáció, olvasás, ilyen kézségek fejlesztése), alapozó bölcsésztárgyak, amiket magyarul tartanak, mert az összes többi bölcsésszel vagyunk rajta, plusz a szakirány (brit vagy amerikai, ezekhez kapcsolodó töris, irodalmas és kulturás órák), és specializáció (nálunk Business English van vagy fordítás alapjai).


Ha érdekel egy tanterv, vagy van más kérdésed, írhatsz nyugodtan! :)

2019. nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2019. nov. 19. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!