Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika vagy Kereskedelem-...

Anglisztika vagy Kereskedelem-marketing? A jövőm a tét.

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta arra vagyok "kényszerítve" a rokonok által hogy unokatesóm útját követve gazdasági irányba tanuljak ,de 2-3 között vagyok matekból ezért 1 éve hagytam ott a közgazdasági gimnáziumot hogy egy humán gimibe érettségizek idén,és évek óta nagyon jól megy az angol,nyelvvizsgám B2 megvan,tavaly előrehozottan középfokú érettségit 86% megírtam,készülök az emeltre,ami próbán 78% lett nemrég.


Anglisztikára szeretnék inkább menni,egyrészt mert szeretem a történelmet,most félévkor 4 lehetek.Irodalommal kivagyok békülve, évekig jó voltam belőle,utolsó évre elég nehéz de tudom hogy megfogok felelni az elvárásoknak.

Szeretek olvasni,romantikus és történelmi regényeket,legyen irodalmi vagy kortárs,ponyva.


Viszont tisztában vagyok vele hogy az anglisztika BA diplomája önmagában nem ér semmit, vagy MA mesterképzés vagy más kiegészítő szak.

Franciát szeretnék tanulni,esetleg oroszt angol mellé,némettel kilehet kergetni a világból.


Marketing szakkal kapcsolatban annyit írnék hogy bár sokan kreatív személyiségnek tartanak,aki jól eltudja magát adni és mindig új ötletekkel állok elő, ez egy gazdasági szakhoz biztos nem elég,a 4 alapműveleten kìvül nekem elég durván be kell seggelnem a matekot..hogy hármas szintre érjek.


Kérlek,segítsetek nekem,előre is köszönöm a válaszokat.



2019. dec. 17. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Én egyiket se választanám hogy őszinte legyek


Anglisztika: BA semmire nem jó (csak ha van fix tervek utána, ahova ez egy első diplomanak jó)


Marketing: nem megy a matek, ezért tuti szenvedni fogsz vele és lehet fel is adod


Inkább valami olyan humán szakot néznek a helyedben, ahova jó az angol, de a BA diploma után is el lehet helyezkedni és nem kell mindenképp más képzést csinálni meg utána

2019. dec. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

".Irodalommal kivagyok békülve, évekig jó voltam belőle,utolsó évre elég nehéz de tudom hogy megfogok felelni az elvárásoknak."


Ja, csak nyelvtanból fognak meghúzni a szar helyesírásod miatt.

Mondjuk marketingesként sem ártana, ha tudnál helyesen írni...

2019. dec. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Valami más esetleg amivel esélyed is lesz elhelyezkedni? Humán szakokkal törölheted a hátsódat, kermark meg divatszak, sokkal többen elvégzik mint amennyit a munkaerőpiac fel tud venni.
2019. dec. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2# válaszoló!

5-ös vagyok nyelvtanból és a helyesírásommal sincs gond.😉 Késő este írtam a kérdést ide és nem futottam át a szöveget, itt úgysem számít. :)

2019. dec. 18. 08:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kereskedelem és marketingre biztosan nem mennék a helyedben. Azt írtad, hogy nem érdekel igazán és nem megy a matek, szerintem ez a legnagyobb probléma, tehát úgy semmi értelme nincsen belevágni. Én jó voltam matekból, emeltes tagozatra jártam, ötösre érettségiztem, de abszolút nem olyan az érdeklődési köröm, a személyiségem és a gondolkodásom, hogy érdemben elvégezzek egy gazdasági képzést. Próbáltam és otthagytam, mert utáltam és azt éreztem, hogy ennek így semmi értelme nincsen.


Anglisztikára is jártam és azt el is végeztem. Na most erre ugyanúgy el lehet mondani, hogy csak akkor van értelme, ha komolyan gondolod és menni is fog (bár őszintén szólva szerintem ez minden szakra igaz). Az egyik az, hogy kell hozzá egy jó és biztos nyelvtudás. Na most a százalékok csak százalékok, az érettségi csak egy érettségi stb., de abba pl. érdemes belegondoloni, hogy az emelt egy B2 szintű vizsga és anglisztika első évének a végén kell csinálnod egy C1 alapvizsgát. Ezt sokan úgy állítják be, hogy lehetetlen és csak a szerencsén múlik és ez így azért túlzás (bár nyilvàn nekem csak egy egyetem angol alapvizsgájával van tapasztalatom), viszont a semmiből nem lesz C1 és az egyetemen nem fogsz nyelvet tanulni (max. egy-két nyelvfejlesztő tárgy van), szóval az angolra rá kell gyúrni. Plusz, azt is végig kell gondolni, hogy mennyire érdekel az irodalom, mert tényleg sokat kell olvasni, mindenfélét (tehát nem csak érdekes vagy izgalmas kalandregényeket vagy szerelmes novellákat) és beadandókat, elemzéseket írni. Plusz ott a nyelvészet, klasszikus értelembe vett töri pedig tapasztalataim alapján azért viszonylag kevesebb van nyelvszakokon. Ha egy másik nyelvet is szeretnél mellette tanulni, akkor van lehetőség egy minor felvételére is (viszont itt sokszor már elvárják az előzetes nyelvtudást).

2019. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,de nem tudom mennyire derült ki a bevezetésemből hogy évek óta 5ös vagyok angolból,nagyon is jól megy és nagyon nem a semmiből akarok vele valamit kezdeni,azért egy B2 szintet nem kéne lenézni pláne nem úgy hogy most a nyelvvizsga pont nem ér semmit egyetemi felvételin...

Az emelt igenis fontos és meghatározó az hogy 5 vagy 4.Folyamatosan tanulom , 12 éve tanulom ezt a nyelvet.Szerintem elmondhatom magamról és a tanáraim szerint is, hogy igenis ezzel kell foglalkoznom 😉

2019. dec. 18. 22:34
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha tudod, hogy ezzel kell foglalkoznod, miért tetted fel a kérdést?😂


Egyébként meg nem hiszem, hogy bárki leszolta volna a b2-t, de tény, ami tény, hogy azért anglisztikara nagyon jól kell tudni angolul és hogy őszinte legyek, aki ilyen szakra készül, a 78%-on bőven van még mit húzni (akkor ha az emelt érettségi)


Amúgy ne egy emeltbol indulj ki, sokat csinálj

Valamelyik év nagyon könnyű, valamelyik meg rohadt nehéz

2019. dec. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, pont semmit nem számít, hogy hányas vagy belőle vagy van-e nyelvvizsgád stb., ez maximum csak a felvételi eljárás során fontos, ahol nyilván az elért eredményeid alpján számolják a pontjaidat. Ami fontos az az, hogy ténylegesen jó legyen a nyelvtudásod és erre gyúrni kell, ezen dolgozni kell, akkor is, ha 12 éve tanulsz angolt, ha mindig ötös voltál belőle és nyelvvizsgád is van. Senki nem szólta le vagy nézi le a B2 szintet, de szerintem a bemeneti követelmények és az egyetemi anyag az elvárásaival együtt, nincsenek összhangban. Lehetséges, hogy felvesznek egy emelt érettségivel (hiszen nyilván ez a szabály), de az egyetemen nem B2 szintű olvasmányok lesznek, nem B2 szintű feladatok lesznek, nem B2 szinten fog kommunikálni veletek a tanár. Persze, a B2 nem is az a szint, ahol egy mukkot sem értesz meg, csak azért azzal is tisztában kell lenni, hogy más 90 percen át egy angol nyelvű irodalom- vagy éppen nyelvttudomány előadást hallgatni, angol nyelvészeti szakirodalmat olvasni és műelemzéseket írni, mint egy átlagos középiskolai nyelvóra, egy Harry Potter olvasása vagy egy hivatalos levél megírása az érettségin. Véletlenül sem akarlak lebeszélni róla, hanem arról van szó, hogy a nyelvtudást igenis fejleszteni kell és alapvetően rossz a hozzáállásod. Az egyetemen nagyon sokszor rájön az ember, hogy valamit eddig rosszul csinált vagy rosszul tudott, innen-onnan kapja a tanácsokat, az egyik tanár levonja ezért a pontot, a másik azért vonja le stb.... Pont a nyelvtanulás az, amitől nem szabad elzárkózni azzal a mondattal, hogy “nagyon jól tudok angolul”, mert könnyen kiderülhet, hogy ez nem igaz és tulajdonképpen mindig van hová fejlődni. Aki nyitott és alázatos, az elfogadja a tanárok kritikáit, az le tudja szűrni a hasznos tanácsokat és tud fejlődni, de az nagyot koppanhat, aki nem. Például az én évfolyamomban is rengetegen megbuktak az alapvizsgán (olyanok is, akik pl. éltek külföldön vagy volt felsőfokú nyelvvizsgájuk) és ennek nagyon sok esetben az az oka, hogy “persze, hogy tudok fogalmazást írni” és hasonló módon kb. kikérik maguknak, hogy őket tanítani akarják, nem akarják elfogadni a segítséget stb. Szóval tényleg nem lebeszélni akarlak, nem is azt mondom, hogy neked nem menne vagy nem tudnád megcsinálni, csak szimplán tanácsot akartam adni. Mikor én kezdtem el, akkor nekem is mindenki azt mondta, hogy azt tartsam észben, hogy “ez nem nyelviskola” és akkor nem értettem, hogy miért mondják mindig, de már igen.
2019. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Annyira éretlen, határozatlan, eközben meglepő módon túlságosan magabiztos vagy még, hogy a jelenlegi hozzáállásoddal az anglisztikán és a kereskedelem-marketing szakon is csúfosan arcra esnél.


Tökéletes vagy viszont műszaki menedzsernek. Az a képzés az ilyen -fingomsincsmitakarokmagammalkezdenidekellvalami- emberekkel van tele.


Komolyra fordítva a szót, a végén úgyis Te döntesz. Még akkor is, ha ez számodra később hátrányos következményekkel jár.

2019. dec. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Inkább csak annyi, hogy nem vagyok kötekedős típus?

Még valamit hozzátennék,csak hogy tudd, nálunk 78% emelt érettségi százalék már elismertnek számított és ha nem tudnád 60% már 5 az emelt érettségi.16 emberből a legmagasabb 80% lett,őt követtem én.Igen,még van hova fejlődni és egy szóval nem mondtam azt,hogy én tökéletes vagyok belőle.De azért tisztába lehetnél azzal,hogy nem feketén szereztem a nyelvvizsgát és egyáltalán az emelten bőven 60% fölött teljesíteni is nagy dolog... nem kell engem kioktatni egy olyannak aki pocsék tanár lenne a hozzászólása alapján.

2019. dec. 19. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!