Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Év ismétlése iskolák bezárása...

Tomasd kérdése:

Év ismétlése iskolák bezárása esetén?

Figyelt kérdés
Ha jól olvastam említették azt, hogyha bezárnának az iskolák, akkor évet kéne ismételni. Nagyon örülnék annak ha valaki meg tudná magyarázni nekem ezt a bődületes nagy baromságot. Az érettségizőknek alig van hátra az évből. (Ez nekem kifejezetten szarul jönne, ugyanis külföldön fogok tovább tanulni és már fel vettel viszont így újra az egész. )

2020. márc. 11. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Igen, kötelező évismétlés lesz! Lényegében 400ezer középiskolás fog évet ismételni, illetve egy évet csúszik az érettségi is! Mindenki dobhatja a sutba az álmait, a felvételit stb...
2020. márc. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez igy nevetseges... osszesen 27 tanitasi nap lenne hatra (nekem), azt miert ne lehetne nyaron bepotolni??
2020. márc. 11. 15:44
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Nem lehet, mivel az érettségik is elmaradnak! Köszönjétek orbánnak! Többen már diáklázadásokról beszélnek!
2020. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Igen, egyelőre valóban ezt írták, és ezt én is furcsálltam. Nyilván attól is függ, hogy mikor látják úgy, hogy bezárják az iskolákat (ahogy hallottam, a központi intézkedésektől függetlenül volt suli, ahol már ma hazaküldték a gyerekeket; lehet, hogy magánsuli).

Még ha alapesetben lesz is ilyen, mivel az érettségizőknek alapból rövidebb a tanév, lehet, hogy velük akkor is kivételt tesznek, ha a többi osztályban tényleg úgy ítélik meg, hogy túl sok lenne a mulasztás, és már nem tudnák pótoltatni.

Még korai pánikolni emiatt, egyelőre nem úgy tűnik, hogy be akarnák zárni a sulikat, másrészt meg még nekik sem volt idejük átgondolni a rendelkezéseket, mindez napról napra változhat.

2020. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az igazsag, hogy tobb oldalas rant-et tudnek irni az oktatasi rendszerunkrol de ugy gondolom, hogy az kifejezetten konnyen megoldhato lenne, hogy neten keresztul meg legyenek tartva az orak (legalabb toredeke). De gondolom az elkovetkezendo napokban eldol, hogy milyen dontest hoz ez az inkonpetens tagokbol allo rendszer
2020. márc. 11. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
"kifejezetten konnyen megoldhato lenne, hogy neten keresztul meg legyenek tartva az orak" - ezt nem hiszem. Nem kötelezhetnek senkit, hogy legyen otthon ehhez technikai felszerelése. Még egyetemisták között is vannak, akiknek csak mobiljuk és ahhoz tartozó netjük van + még még az egyetemeken sem tudják garantálni, hogy a rendszerek bírnák, ha minden diák egyszerre jelentkezne be, mert nem erre a kapacitásra találták ki őket.
2020. márc. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!