Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért annyira fontos a középis...

Miért annyira fontos a középiskolai felvételi, miért dobálóznak itt nevenincs gimnáziumokkal úgy, mintha akkora dolog lenne oda járni?

Figyelt kérdés

Érettségire simán fel tud készíteni minden középiskola. Én is olyan helyen végeztem, amiben semmi extra nem volt, senki sem hallott róla, mégis 460 pontom lett egyetemre és nem én voltam az egyedüli, akinek minden érettségi tárgya (emelt és közép) 5-ösre sikerült. Egy akármilyen középiskola és akármilyen tankönyv mellett képes rá egy átlagos ember, akkor minek ez a nagy felhajtás? Álláskeresésnél mindenki le fogja szarni, hogy milyen középsuliba járt az illető, az egyetemekkel kapcsolatban megértem az izgalmat, de komolyan, minek kell a szaros 40 meg 50 pontokkal azon stresszelni tizenévesként, hogy hova vesznek fel?


Vagy ezt a hülyeséget a szülők tolják beléjük, hogy szerencsétlen gyereket stresszeljék tök fölösleges dolgokkal?


2020. márc. 22. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem mindegy, hogy az ember gimiben vagy szakmunkasban tanul. A szakmunkasban megvan az atlag intelligenciaszint, siman lehuz 20 buta paraszt egy “atlagos” teljesitmenyu embert.
2020. márc. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

A középiskolai felvételi igenis fontos. Egy nevesincs gimnázium egy 30 fős osztályából jó ha 1-2 ember csinál 460 pontot. Míg egy top gimi 30 fős osztályából 15-25 ember csinál 460 pontot.

Gimnázium és gimnázium között lényeges eltérés van az oktatás minősége és mélysége között. Nem mindenütt van például emelt érettségire való felkészítés.

Ritka az olyan ember, mint a kérdező aki egyedül otthon a könyve segítségével tud tanulni.

2020. márc. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Most, hogy jövőre bevezetik az új köznevelési törvényt, teljesen felesleges lesz azt figyelni, hogy ki melyik gimibe jár! Úgyis mindenhol a központi dogmát oktatják majd, nem lehet eltérni, egyéni módszerekkel tanítani. Így tényleg érthetetlen, hogy sokan miért vannak oda "neves" gimnáziumokért, hiszen teljesen ugyanolyan módszertanra kell majd azoknak is átállni, mint a noname-knek.
2020. márc. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nem a pontok, a tudás az érték nekik.
2020. márc. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Ezek a mai fiatalok csupán pontemberek! Az számít, hányadik vagy, tudd virítani, pattogni rá! Pedig köze nincs a pontodnak ahhoz, hogy valójában mekkora is a tudásod!Ma Magyarországon alig van különbség a gimnáziumok között! Aki akar tanulni, mindenhol tud, az ingyenélő senkiházi apuci-anyuci pénzén iphone-t, meg luxuscikkeket vásárló réteg meg hiába fizeti be magát "elit"(nek tartott) gimikbe, úgysem érnek el jó eredményt.
2020. márc. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Az elitgimnáziumokban átlagban jóval intelligensebb és nagyobb elhivatottsággal rendelkező tanárok vannak, akik egy része valósággal sugározza magából az intellektuális beállítódást, amit a gyerekek magukba szívhatnak. Egészen más légkör van: nem ciki a társak előtt sem keményen tanulni, nem ciki érdeklődőnek lenni. Persze vannak diákok, akiknek mindegy, hova járnak, úgy is tanulnak, mint te is; de vannak olyanok is, akikre az intellektuális légkör erős pozitív hatással van, ez lesz az a benyomás, ami miatt az életük egy adott irányba fordul. Tehát azzal, hogy a szülő ilyen helyre iratja be a gyerekét, az esélyeit növeli arra, hogy valóban értelmiségi beállítódású felnőtt váljon belőle. Nagyon fontos emberformáló hatása lehet ám annak a négy kamaszkori évnek! Én elitgimnáziumba jártam, és az egész végzős osztályban csak egy embert nem vettek fel egyetemre, de ő nem is jelentkezett sehova! Be lehet kerülni és lehet igazi, intellektuálisan aktív értelmiségivé válni gyenge gimnáziumokból is, egyszerűen csak az esélyek nem ugyanazok. Éppúgy, mint ahogy lehet valakiből világhírű teniszbajnok úgy is, hogy egy ócska edzőhöz jár, ha nagyon tehetséges; de ha csak mérsékelten tehetséges, akkor már nem mindegy!
2020. márc. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ezek nem elitgimik, hanem ugyanolyan nevenincs szarok, mint a többi. Semmi válasz nem jön a kérdéseikre, mert senki sem ismeri ezeket a helyeket. Mégis úgy beszélnek róla és kérdezgetik meg újra és újra, mintha a Harvardról lenne szó
2020. márc. 22. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!