Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvostanhallgatók,...

Általános orvostanhallgatók, hogy működik nálatok a szakosodás?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak annyit találok, hogy 6 év a képzés, és ha ezt megcsinálod háziorvos lehetsz. De a szakosodás (pl sebész, vagy belgyógyász), hogy működik? Ez benne van ebben a 6 évben, vagy még maradni kell hozzá?
2020. márc. 24. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok orvostanhallgató, de azt tudom, hogy 6 év az alapképzés, akkor általános orvos lesz a hallgató, de még nem szakorvos. Ezután rezidensként kezd dolgozni egy kórházban, az eltart kért-három évig. Utána lesz szakorvos.
2020. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy az 1. írta. Tkp. a rezidensképzés a szakosodás.
2020. márc. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Orvosi egyetem után lehet szakosodni. Azt, hogy hány év nem tudom 3-4 biztos van.
2020. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
A háziorvostan is szakág, tehát arra is szakosodni kell, nem automatikus.Sebész + 6 év, belgyógyász+ 5, ideggyógyász+ 6 stb.
2020. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Általános orvosi diplomát kapsz, ami után mehetsz PhD-zni vagy választhatsz területet. Ez esetben (általában) 2 évig rezidens lehetsz, utána 3 évig szakorvosjelölt vagy. A legtöbb szakterületen 5 éves a szakképzés, de van rövidebb, pl. háziorvos az 3 éves.
2020. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt én se értem, hogy pl. a Cseh Katalin hogyan lett szülész-nőgyógyász. Hiszen az + 5 éves szakképzés lenne. A háziorvosi is + 3.


Persze más országokban más van. Vannak akik Amerikából is azért jártak pl. Olaszországban orvosira, mert ott 4 év volt az alapképzés régebben. DE a szakorvosi ott is több év volt.

2020. márc. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!