Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Le tudnátok...

Orvostanhallgatók! Le tudnátok írni nekem, hogy hogy működik az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Pl.: első kettő évben csak tanulás aztán már kórházakba is mehetsz? Vagy makd csak rezidensként lehetsz kórházakban?

2019. jún. 28. 14:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Betegek közötti gyakorlat csak a képzés második felében van, általában negyedévtől, de ott sem döntéshozásról szól a dolog, hanem az orvosi gyakorlati munka és konkrét esetek, kórlefolyások megfigyeléséről, gyakorlati oktatókkal való közös elemzéséről, különböző klinikai szakterületeken. Döntéshozási felelősség vagy konkrét "betegekhez nyúlás" csak végzés után hárulhat rád, addig csak passzív megfigyelő, elemző, értékelő szereped lehet a betegek között.
2019. jún. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%
Sotepedia.hu
2019. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

Első két év az alapozó modul, ekkor csak elméleti tárgyak vannak. Anatómia, sejtbiológia, élettan, stb. Első év végén egy hónap nyári ápolástan gyakorlat van kórházban.

Harmadévben, a preklinikai modulban már van kórházi gyakorlat évközben is, ahol megtanuljuk a fizikális vizsgálatot. Nyáron belgyógyászat gyakorlat.

Negyed-ötödévben, a klinikai modulban, már sok kórházi gyakorlat van. Nyáron gyak illetve ötödév után megkezded a hatodévet.

Hatodévben már csak vizsgázni mész be az egyetemre, az egész év egy gyakorlat. Év végén megkapod a diplomád, általános orvos vagy és rezidensként elkezdesz dolgozni.

2019. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
44%

#5 Ilyenkor még pluszban azon is elgondolkodom, hogy hogyan lehetséges az, hogy valaki még utánanézni sem tud a dolgoknak, ill. amit talál véletlenségből, abból helytelen következtetéseket von le. Ez a képesség pedig elvárható már középiskolában is, pláne aki továbbtanulni készül, hiszen az egyetemi évek alatt is szükséged lenne erre.


Úgy látszik, a tudományod már nem jutott el odáig, hogyha az ige és az igekötő közé más szó is beékelődik, akkor mindhárom szót különírjuk.

2019. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%

4es vagyok, csak a tisztánlátás végett:

Le:igekötő

Írni :ige

Leírni: igekötő + ige

Le tudnátok írni: "tudni" közbeékelődik, ezért külön kell írni.


Amúgy én sokszor félre gépelek gépen és telón is, vagy magától kijavítja. Magamból kiindulva, ez másokkal is megeshet.

2019. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező: Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna..
2019. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
18%

Hát igen, könnyen el lehet rontani telón a gépelést. Na most itt szól a dolog egyrészt az igényességről: ha észreveszed a saját helyesírási hibádat, vajon kijavítod-e, másrészt pedig a helyesírási ismeretekről: vajon egyáltalán tudod-e hogy rosszul írsz valamit.


Sajnos az a tapasztalat, hogyha valaki nem tudja az ilyen szarvashibát ösztönösen, akkor az eléggé keveset olvashat olyan dolgokat, ahol normális helyesírás van.


Kérdező, hány könyvet olvasol el havonta, hogy ennyire fos a helyesírásod és még arrogánsan ráduplázol a hülyeségedre?


Csak azért kérdezem, mert az orvosin félévente több ezer oldalnyi szöveget kell értően elolvasni és utána vizsgákon reprodukálni, különösen az első években. Olvastál már ennyit eddig 18 év alatt? Mert ha nem, akkor nagyon erősen gondold meg, hogy nem akarsz-e inkább valami büfé-ruhatár szakot választani magadnak, lehet, hogy testhezállóbb lenne.


Gyakorlat hivatalosan úgy van, mint ahogyan előttem írták, de az igazán keményvonalasok, mint pl. én még ezen kívül harmadév óta bejárok ügyeletbe, mert ott élesben lehet tanulni, az orvosok az ápolószemélyzet meg annyira le vannak terhelve, hogy nagyon is örülnek a segítségnek...

2019. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
43%

Ez nem nyelvtani, hanem helyesírási hiba. Lehetne gépelési vagy figyelmetlenségi hiba, csakhogy a kérdező "megvédendő magát" megindokolta, miért írta így. És ott már látszott, hogy szándékos volt.

A helyes gondolkodás, amivel ilyenkor könnyen meggyőződhetünk, mi a helyes írásmód, ha pl tagadjuk: "Nem tudjátok leírni." És nem: Nem letudjátok írni.


Amúgy kérdező, te még gondolom messze vagy az egésztől. Nem, nem 2 év és kórház... Hacsak nem a klinikai gyakorlatokra gondolsz, de az még messze van az orvosságtól, de még a rezindességtől is. Sok-sok év mire odáig eljutsz...

2019. jún. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
54%
Szegény kérdező rendesen kapja itt az ívet. Nem magyar nyelv és irodalom tanár szeretne lenni. Lassan ötödéves vagyok és még senki sem kérte rajtam számon a helyesírást. A számítógép/telefon kijavítja az elírásokat. Az orvosin nem ezen van a hangsúly.
2019. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
34%
De legalább már tudjuk, az orvosok miért írnak olvashatatlanul... :D
2019. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!