Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e emelt törivel és...

Érdemes-e emelt törivel és közép földrajzzal kereskedelem és marketing szakra mennem?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok emelt töri faktra járok, jövőre fel akarom venni a közép földrajzot.Ezekkel kereskedelem és marketing szakra akarok menni.Gimibe 4-es 5-ös matekkal jöttem,most 2-es 3-as vagyok.Szerintem megtudnám érteni csak más tanárra lenne szükségem.....Van-e így esélyem a kereskedelem és marketing szakra?

2020. márc. 24. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani, de az már régen rossz, ha a tanárra fogod. Ez egy általános kifogás azoktól, akik elérték a határaikat és túl nagy erőfeszítés kellene nekik a továbblépésre. Semmiképpen sem javaslom, ha megrekedtél, onnantól csak nyűg lenne a marketing egyenleteivel és változóival számolni a következő években. De ha szereted a többismeretlenes, változókkal tarkított egyenletek világát - mert a marketing-kereskedelem erre is épül - akkor vágj bele.
2020. márc. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magához a felvételihez nem feltétlenül kell matek, így ha történelemből és földrajzból brillírozol az érettségin, akkor bejuthatsz. De arra számíthatsz, hogy a közgazdasági jellegű szakok, mint a kereskedelem és marketing, körúlbelül 50%-ban alkalmazott matekot jelentenek. Nem kell zseninek lenni matekból, de érteni kell a leírt metódusokat, különben a vizsgákon nem lesz esélyed. Én a helyzetedben azt a megoldást látom, hogy kezdj el most rögtön egy jobb magántanárhoz járni matekból. A matek tipikusan olyan terület, melyben az egyéni konzultáció nagyot lendíthet valakin. Ha mondjuk jövő januárig érezhető javulást sikerül elérned magántanárral, akkor érdemes belevágnod a kereskedelem és marketing szakba. Ha nem, akkor lehet, hogy nincs sok értelme erőltetni.
2020. márc. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az #1-es jól mondja. Ha már most a tanárokra hivatkozol, mi lesz az egyetemen? Ez a hárítás nem fog segíteni egy sokkal komplexebb anyag feldolgozásában.

A földrajz emeltnek én több értelmét látnám, mint a történelemnek viszont.

2020. márc. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A tanárra meg azért hivatkozok mert nem csak nekem van problémám vele.:)
2020. márc. 25. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!