Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a helyzet jelenleg a VIK-en?

Mi a helyzet jelenleg a VIK-en?

Figyelt kérdés
Hogy oldják meg a dolgokat jelenleg? Laborok, beugrók, zh-k meg vannak tartva? Videotóriumot ajánlgattják?

2020. márc. 27. 14:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint gondolom, hogy a laborok nincsenek megtartatva. :D De mi van helyettük?
2020. márc. 27. 15:01
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Második féléves infós vagyok, arról tudok mesélni. Minden órát akkor tartanak, amikor eredetileg is lett volna.

Teams a fő felület, ott kommunikálnak velünk a tanárok, legtöbben ott tartják az előadásokat, gyakorlatokat, így ahol nem írom, hogy hol zajlik az óra, ott Teamsen.

BSZ-ből Wiener tart előadást az egyetemről, ott mondja el az anyagot. A gyaknak külön csoportja van, ott tartottunk gyakorlatot, volt lehetőség beszélni a gyakvezzel is. Minden előadáshoz készül jegyzet.

Analízisből előre fel vannak véve a videók a fontosabb részekből, ami nem annyira fontos, abból a jegyzetet kell átnézni, az előadás időpontjában konzultáció van. Gyakorlat szintén teamses, lehet beszélni a gyakvezzel. A héten viszont a ZH-ra készültünk előadáson, gyakon is, pénteken írtuk a ZH-t itthonról. Az első oldalra le kellett fotózni a személyit, és valami szöveget leírni, hogy nem puskázunk. Erről eredményt szerintem majd egy hét múlva kapunk kb.

Számítógép-architektúrákból(soha nem hívtam így :D) videótóriumon vannak fent videók, előadás időpontjában konzi van, ahol kérdezni lehet. Gyakot rendesen tartanak, összevonva az egy időben történőket. Lehet kérdezni, ugyanúgy elmagyarázza az anyagot, mint amúgy.

Fizikából nincs élő óra, csak felvett előadás és gyakorlat, amiket Vigh Máté vett fel (hozzá is járunk előadásra). Ezeket a videókat Youtube-ra teszi fel előadás, gyak előtt, így pl. nem kell felkelni hétfő délelőtt, meg lehet nézni délután is.

Rendszermodellezésből Webexen volt előadás, de arra nem tudtam felcsatlakozni, arról nem tudok mit mondani. Állítólag lesz róla felvétel, szerda óta várom. Gyak csak konzultáció volt, előre felvették a gyakorlati anyagot, azt meg kellett volna nézni gyak időpont előtt. A gyak-konzi annyira nem volt jó.

Prog 2-ből az előadás időpontjában rendes előadás volt, Szebi szobájából. Labor időpontjában meg elérhető volt a labvez, lehetett tőle kérdezni.

Ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan! :D

2020. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Villanyos elsoeves vagyok; nekem nagyon nehezemre esik a kovetelmenyek teljesitese a hatalmas fejetlenseg miatt, labor ebben a felevben csak progbol van, ami siman teljesitheto itthonrol, a kiszhk kellemetlenebbek, fizikabol az eddigi rendezetlenseg negyzete van most kb. A videotorium mondjuk nagyon hasznos most jelekbol, bar eddig is az volt.
2020. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Érdekelt, mert habár még oda járok, már nincsenek tárgyaim csak szakdogám. :D

Én is anno, a Videotóriumot szerettem a legjobban. Milyen jól jön most?! :D


Jelek kisZh-kkal mi van? Háziknál használtok LTSpice-t vagy Matlabot?

Nálunk anno még bem volt Matlab-licensz, ezért én hagytam a házikat, nem voltak kötelezőek. Csak az elsőket csináltam meg, de nagyon nem érte meg. Később Spice-szal megcsináltam unalmamba a jelek 2-eset, kb 10 perc volt.

2020. ápr. 5. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!