Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Debreceni...

Mi a véleményetek a Debreceni TÁG, Ady, Csokonai gimnáziumokról? Légyszi fejtsétek ki, miért érdemes oda menni, mi benne a jó és rossz?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 18:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%

Minden gimnáziumba rossz az,hogy van nyelvi szak...és más?=S

És utána mit kezdessz magaddal?Egy érettségivel kitörölheted a segged...sokszor egy diplomával is mehetsz a Mekibe dolgozni..x) ->nem volt szándékom megbántani senkit,de ez az igazság!Unokatesóméknak(mindkettőnek) van diplomája,és hol dolgoznak?A földeken traktoroznak meg aratnak.

Mindegyik gimit elvégezni 4 év..4 olyan év,amit csaek elvesztegetsz.Igaz,hogy utána mehetsz egyetemre vagy főiskolára,de szakközépből is mehetsz egyetemre vagy főiskolára(nem nézik,honnan mész)

És ráadásul a szakközéppel már van vmilyen szakmai tapasztalatod.

Gimibe pedig az okj-s képzéshez sokszor plusz dolgokat iis tanulnod kell,amit szakközépbe megtanulnál.


Mi a jó a gimiben?

????az,hogy talán többre viheted(agyilag)..

2010. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

a csokit nem ismerem de a tágról meg az adyról van képem.

Az ady inkább ilyen "művész" suli, a dráma szakja elég ismert, aztán van két tannyelvű képzése is angolból. Tömören ady: sálat hord - télen, nyáron, hidegben melegben :D


Tág: ez már kicsit nívósabb suli, bár az ady sem rossz. Azt mondanám, hogy ott nagyon sok lexikális tudást adnak a diákoknak, oktv-n ilyeneken jól szerepelnek, de emberileg nekem annyira nem szimpatikusak. Túlságosan stréberek. Amikor mész a buszon és a tágosok elkezdenek beszélni az atomfizikáról... :S


A figyelmedbe ajánlanám még a Kossuthot. Na az kb az adynak meg a tágnak a keveréke. Na jó nem :D de a kossuthban nem leszel gyógyegér, de mégis rohadt okos leszel ugyanúgy. A tággal, adyval összevetve sokkal sokkal szabadabb suli. Tehát amikor szabadon kimehetsz a suliból lyukasórában kocsmázni, aztán részegen beülsz órákra, és a végén összehozol 0 azaz nulla tanulással 90% feletti érettségiket... Lehetőséged ugyanúgy megvan oktv-zni és jól is szerepelni rajta, top 10 gimik között van stb. Valahogy a kossuthnak megvan az a szabadság érzése, tényleg jó leélni ott a gimis éveket.


Neked kell eldönteni, hogy melyik út jó neked, nyilván ha ilyen sálas, alteres, főtéren gitározó típus vagy akkor irány az Ady. Ha nagyon érdekel egy-egy tantárgy és szeretnél nagyon felkészült lenni belőle akkor irány a TÁG. Ha pedig inkább szeretnéd lazára venni a figurát, nem vagy az a magolós típus, de helyén van az eszed és nem vagy hülye, akkor meg irány a Kossuth.

2010. júl. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
köszi szépen mind2töknek (:
2010. aug. 13. 11:22
 4/23 anonim ***** válasza:

én is válaszolok ha még nem annyira késő :D


érdekes .. szabadabb suli a kossuth... most akarnak bevezetni mágneses belépő kártyás cuccot bevezetni, mindig látják ha ki vagy be mész :D meg nekem a kossuthosok túl egoisták.. annyira nagyra vannak magukkal hogy ők milyen k*rva okosak. kivételek vannak persze...


tágról nem tudok nyilatkozni..biztos jó suli, nekem sok barátom megy oda, akik rohadt okosak de jófejek is egyben :)


csokonais leszek szeptembertől, ez volt az első suli amit megjelöltem. nekem nagyon tetszik, nem is kifejezetten stréber, meg nem is idióta emberek sulija. :) szóval ilyen átlagos. a tesi szakot nem ajánlom, mert oda érdekes emberek mennek. én olasz kéttannyelvűs leszek és elvileg nagyon jó, majd esetleg tudok nyilatkozni szeptembertől ha majd érdekel.(: gondolom most fogsz felvételizni :D

2010. aug. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
bocsi, az elejéről -bevezetni, csak késő van már :D
2010. aug. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

mikor én végeztem még szabad volt :) mondjuk lehet, hogy amiatt tervezik ezt a kártyás dolgot, mert nem volt olyan nap, hogy ne jöttünk volna be jól beborozva a suliba és nem hugyoztuk volna le legalább egy épületét naponta :)


I HEART KOSSUTH :)

2010. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

XD


hát kár érte akkor :D

2010. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
köszi(: igen most fogok felvételizni, illetve hatosztályosból átmenni. azért majd meséljetek nyugodtan xd :D
2010. aug. 29. 23:20
 9/23 anonim ***** válasza:

nah én vagyok az olaszos. :D nagggyooon szeretem mert annyira jók a tanárok... főleg a lektorok.:D Minden órán rohadt jó a hangulat és nagyon gyorsan tanulunk :)

Amúgy van már valami elképzelésed?:D

2010. szept. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hát most ugy vagyok, hogy első lenne a tág, esetleg ady..de az nem igazán. a csokonairol pedig nemtudok sokmindent, ugyhogy mesélhetnél:)
2010. okt. 2. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!