Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most érettségizők! Ti tanultok...

Noraayy123 kérdése:

Most érettségizők! Ti tanultok az érettségire? Jobban tanulnátok ha nem lenne koronavírus?

Figyelt kérdés

Érettségizők válaszát várom !!!

Amióta digitális oktatás folyik én egy betűt nem tanultam az érettségire. Egyszerűen ellazázom az egészet , mivel a kormány egyfolytában halogatja a döntést. Kilátástalan a helyzet ugyanis sok felvetés került az évvégi jegyek megadása kapcsán. Ha minden igaz szerdán fog kiderülni a végleges döntés , 2 héttel érettségi előtt. Nem gondolják , hogy ez kicsit kései dátum?


2020. ápr. 13. 00:31
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Holnapi bejelentés függvényében készülök én is.
2020. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
62%
Én eddig a stressz és a bizonytalanság miatt nem is nagyon bírtam tanulni. Remélem holnap kiderül minden. Bár ha bemondják, hogy május 4-én kezdődik az érettségi, nem biztos, hogy be fogok menni. Át fogom beszélni a szüleimmel, mivel itt nem egy napról van szó. Ha ellenzik és tartanak a vírustól, akkor itthon maradok.
2020. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Remélem holnap kiderül minden."

Minden biztos, hogy nem derül ki. Legfeljebb annyi - annyi valószínű is -, hogy nem május 4-én indul.


Ezerrel készülnek a kórházak a tömeges megbetegedésekre. Szerintetek kell ide érettségi is még pluszban? Akkor mi értelme volt az eddigieknek, ha most központilag berobbantják a járványt?!

2020. ápr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem dőlne össze a világ, ha át tolódnának a vizsgák őszre akár, de meg az 1 év se lenne szerintem a világvége. Ha tényleg ekkora a baj. Csak akkor tudnám mi értelme a “Maradj otthon!” kampánynak, hogy aztán tömegesen menjenek az emberek érettségizni. Nem tudom, ilyenkor hol van Pálffy György. De az is biztos, hogy itt az összefogás is kellene, s egyöntetűen elutasítani ezt az egészet, itt arra gondolok, hogy mindenki szépen otthon marad a seggén, s nem utazik be az iskolába az nap. De úgy is lesz olyan, aki elmegy, s ez a baj.
2020. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Győrfy Pál akart lenni. :)
2020. ápr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
63%

Ha annyira stresszesek vagytok, miért nem tanultok? :D Én, ha egy vizsgám miatt ideges vagyok, minél hamarabb elkezdek tanulni, nem csak rágom otthon a körmeim idegességemben.

Amúgy meg, a tanév szeptemberben kezdődött, és március közepe óta van távoktatás. Áprilisban már nálunk semmi új anyagot nem vettünk, próbaérettségiket írtunk, május első hetén meg a szerenád és ballagás volt. Szóval egyáltalán nem vagytok lemaradva, 3,5 év tanulás után simán le kell tudni tenni egy érettségit. :D

Az a felvetés, hogy az év végi jegyeket kapjátok, szerintem baromira nem fair, mert a középiskola elvégzése, és az érettségi letétele nem egyenlő... Plusz így százalékokat sem lehet számolni.

2020. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
76%

Én lényegében csak az emelt tárgyaimra (matek és fizika) készülök. A többire csak akkor ha végre lesz valami konkrétum, addig nem fárasztom az agyam fölösleges tudással.


Sokkal több időm jut így a tanulásra, mivel vidékiként nekem az utazás napi 3 órát minimum elvett a napomból.


Azt, hogy még most se lehet tudni, hogy miképpen lesz az érettségi én is elég bosszantónak tartom, de remélem megtartják időben mert én már nagyon nem szeretném tovább húzni.

2020. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!