Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most érettségizők! Ti tanultok...

Noraayy123 kérdése:

Most érettségizők! Ti tanultok az érettségire? Jobban tanulnátok ha nem lenne koronavírus?

Figyelt kérdés

Érettségizők válaszát várom !!!

Amióta digitális oktatás folyik én egy betűt nem tanultam az érettségire. Egyszerűen ellazázom az egészet , mivel a kormány egyfolytában halogatja a döntést. Kilátástalan a helyzet ugyanis sok felvetés került az évvégi jegyek megadása kapcsán. Ha minden igaz szerdán fog kiderülni a végleges döntés , 2 héttel érettségi előtt. Nem gondolják , hogy ez kicsit kései dátum?


2020. ápr. 13. 00:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Most a "tavaszi szünet" ideje alatt nem, de amúgy az érettségi tárgyakra készülök - mondjuk nekem csak 3 van. A suliban mi alig csináltunk valamit, szóval biztos, hogy kevesebbet tanulnék, ha normámlisan lenne suli.


Ne foglalkozz a kormánnyal, szerintem ha akarsz jó érettségit írni, akkor tanulj, ennyi az egész :D

2020. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
76%
Több napon át nem fog tartani egy tantárgy, mert akkor minden napra különböző feladatlap kéne.
2020. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
33%
#12 igen, és? Miért ne lehetne 3 féle különbözőt gyártani?
2020. ápr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%
10-es, jó nagy butaságot írtál. Gondolod akik hétfőn írják nem fogják leadni a drótot hogy mit nézzenek át azok akik kedden , szerdán és a többi napokon mennek érettségizni?
2020. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
88%

"Miért ne lehetne 3 féle különbözőt gyártani?"

Lehetni lehetne, de az tuti, hogy akkor meg azon fog menni a problémázás, hogy nem volt egyformán nehéz mindegyik...

2020. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
73%

kedves #14 nyilván úgy gondoltam, hogy nem ugyanazt adják a 3 napra, egyébként meg sose szokott ugyanaz lenni, ilyen alapon kb minden évben lehetne az, hogy "az előző évit nézzétek át"


De gondoltam, hogy lesz aki fenn fog akadni rajta, nem lepődtem meg....

2020. ápr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Én 2017-ben érettségiztem egy tök átlagos vidéki gimnáziumban, de egy percet nem készültem irányzottan az érettségire... Oké, a suliban egy-egy órán mutattak nekünk egy előző évi feladatsort vagy esetleg meg is oldottunk belőle egy-két feladatot (talán egyedül töriből), de én otthon semmit nem tanultam pluszban, nem oldottam meg az előző évek feladatait, nem vettem gyakorló könyveket, nem jártam magántanárhoz. Semmit nem tettem csupán az érettségire való készülés címén. Csak ugyanúgy a sulis anyagra fókuszáltam, egy-két tárgyból ismételtünk, míg a nagy részéből még nem is értük végig az anyaggal és azt tanultuk. Szóval én úgy mentem az írásbelire, hogy tényleg nem készültem rá különösebben. A szóbelire már írtam tételeket és tanultam, de azt is csak az írásbeli után kezdtem. Végül minden tárgyam ötös lett (mind legalább 90%). Nyilván múlik a szerencsén is stb., de ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy szerintem nem kell annyira félni tőle és nem gondolom, hogy éjjel-nappal tanulni kellene rá, sokkal többet számítanak szerintem az érettségit megelőző évek.
2020. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%
Én semmire sem készülök kivéve a matekot. A többi szerintem nevetségesen egyszerű. (Persze valakinek a matek is az). Emelt infót teszek egyébként ami több év gyakorlás után már csak rutinfeladatok.
2020. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Érettségiző vagyok! Minden nap nagyon sokat tanulok, főként töri, magyar és matek. Előző éves érettségiket csinálok, esszéket írok, éveléseket, mű összehasonlítást, matekból a matekingen és külön tanárral tanulok. Nehéz ez a bizonytalanság, de nem szabad abba hagyni a készülést, mert egyszer úgyis lesz érettségi!!! Sok sikert!!! Megcsináljuk!!
2020. ápr. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%
Én előrehozottan fogok vizsgázni angolból. Megvárom a holnapi bejelentést és annak alapján veszem komolyan a felkészülést.
2020. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!