Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá esély, hogy aki nem...

Van rá esély, hogy aki nem jelentkezett idén egyetemre, az az év végi jegyeit kapja meg?

Figyelt kérdés
Egyre több oldalon lehet olvasni erről a lehetőségről. Akinek nem fontos, hogy az érettségi jegye egy százalékos szám legyen, annak meg lehetne adni az év végi jegyeket. Ti mit gondoltok erről? Elfogadható?

2020. ápr. 15. 08:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

a rák miatt hogy is alakuljon ki JÁRVÁNY???

Rákoskén nem fogsz mást is megfertőzni. Nem egy fertőzés, amit baktérium vagy vírus okoz. Nem is terjed emberről emberre. Hogy is lehet összehasonlítani a kettőt, most komolyan???

2020. ápr. 15. 09:16
 12/22 anonim ***** válasza:
8%
11- akkor influenza. Csak tavaly az influenza szövődményeibe itthon 1600 ember halt meg! Volt emiatt lezárás, vészhelyzet?
2020. ápr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lehetőséget csak a diákok ajánlgatják, a köznevelésért felelős államtitkár kizárta ezt a lehetőséget.
2020. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
kizárta a lehetőséget, még akkor, mikor úgy "ajánlgatták", hogy MINDENKINEK maradjon el a vizsgája... Azóta úgy "ajánlgatják" (és nem csak diákok, hanem pedagógusok is), hogy aki egyszerűen nem készül továbbtanulni, annak úgyse számít semmilyen százalékos jegy, azoknak maradjon el az érettségi, lecsökkentve az összecsőditendő diákok számát.
2020. ápr. 15. 09:46
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
14-es - eközben több iskola is tiltakozott az ellen, hogy a jelenlegi helyzetben diákokat "zavarjanak" ki az utcára az érettségi miatt. Az elhalasztást preferálják sokan, épp tegnap egy pesti elitgimnázium diákjai nyílt levélben fordultak a döntéshozókhoz, hogy ne kelljen kimenni a járvány alatt, mert sok diák szülője veszélyezetett a vírus miatt és nem megoldható a teljes elkülönítés - mármint a diákok egymástól való elkülönítése.
2020. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Szerintem ez lenne a legésszerűbb döntés, amit az utolsó írt! De amennyiben ragaszkodnak az időponthoz, legalább csökkentsék az érettségizők számát.


Én is szeretnék érettségizni, de nem abba a városban lakom, ahol érettségiznék, tömegközlekedéssel, koliban alvással kéne megoldjam, ahogy több ismerősöm is... Ebben az időszakban ez viszont nem tűnik jó ötletnek.

2020. ápr. 15. 10:08
 17/22 anonim ***** válasza:
38%
Én teljesen egyetértek a kérdezővel. Az előrehozottakat eltörlik, a szintemelőt szintúgy, de a leghatékonyabban úgy lehetne csökkenteni az érettségizők számát, hogy aki nem akar egyetemre menni, annak nem kell megírni az érettségi vizsgát. Ezt a döntést mégsem akarják meghozni.
2020. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Írásbelit megírjátok így is úgy is. A szóbeli meg mehet Online ahogy egyetemeken a vizsgák és az államvizsgák is. Ja, hogy nektek nem kóser. Csak elakarjátok lógni az érettségit, nehogy rossz jegyetek legyen. Így meg akkor az is megkapja, aki megbukna például matekból, mert annyira bénéa, hogy 25 pontot nem tud összehozni.


Nekem államvizsgám lesz, 4 tárgy tételeiből. Akkor én ezekre kérem beszámítani a kurzusoknak a jegyeit és ez adja a záróvizsga eredményét. Ne kelljen már a diplomához záróvizsgáznom, hisz úgysem megyek Msc-re tovább! Na ez a logikád az érettségivel is.

2020. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

" aki nem akar egyetemre menni, annak nem kell megírni az érettségi vizsgát."


Ez is benne volt a javaslatba. Az aki nem felvételizik az elhalaszthatja. Szóval kérdező, ha nem mész Egyetemre akkor mmajd érettségizel ősszel vagy egy év múlva "Normális keretek között", ahogy azt Te mondtad.

2020. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
nem írtam le a saját esetemet, mert viszonylag egyedi, de én is abba a kategóriába tartozom, aki Magyarországra nem adta be a jelentkezését egyetemre, DE egyetemre készülök. Másik országban. Oda meg mindegy, hogy milyen lesz a konkrét eredménye az itteni érettségimnek, mert nem számít sokat, csak, hogy legyen meg. Tehát nem szívesen halasztanék 1 évet, csak mert nem magyarországi egyetemre készülök.
2020. ápr. 15. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!