Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá esély, hogy aki nem...

Van rá esély, hogy aki nem jelentkezett idén egyetemre, az az év végi jegyeit kapja meg?

Figyelt kérdés
Egyre több oldalon lehet olvasni erről a lehetőségről. Akinek nem fontos, hogy az érettségi jegye egy százalékos szám legyen, annak meg lehetne adni az év végi jegyeket. Ti mit gondoltok erről? Elfogadható?

2020. ápr. 15. 08:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudják sokatok megérteni, hogy rendben hogy te érettségizel (én tavaly érettségiztem és maximálisan sajnállak bennetek mert borzalmas lehet így készülni) de nem vesztek egy csomó dolgot figyelembe:

1. pl én egy olyan nyelvből megyek érettségizni amit NEM TANULTAM A KÖZÈPISKOLÁBAN. Mègis mire kapnék évvégi jegyet mikor egy osztályozót írtam belőle? Meg azokat évekkel ezelőtt írtam. Azóta már volt fordítói melóm is

2. Mi van azokkal akik direkt újraérettségiznek? Akik kifizettek ezért 40 000 forintot? Szívjanak ők is?

3. Szakmai vizsgák? Most vagyok ötödéves. Ránk senki se gondol? Szakmai vizsgákra nem lehet eddigi jegyek alapján értékelni, főleg hogy rengeteg iskolában nem osztályoznak normálisan

És ez érvényes minden tantárgyra is akár

Értem hogy rossz a helyzet de rengeteg dolog miatt kivitelezhetetlen a négy éves jegy adás, és le lehet pontozni.

2020. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk azt, hogy nem igazságos veletek szemben...na ahhoz tudnék hozzászólni. Na és fogok is:

Úgy gondolom, hogy nem 2 hónapon múlik a tanulás. És nem a 2 hónap anyaga lesz benne az érettségiben. Akárki akármit mond, de eddig kellett volna tanulni. Nem pedig most. A másik pedig. 18-19 évesen már csak tud az ember jegyzetelni a könyvéből. És időtök (volt), mint a tenger. Szóval itt az egész arról szól, hogy mindenki csak megúszni próbálja a dolgot. És igen, azt beismerem, hogy szóbeli nélkül sokkal stresszesebb lesz ez az egész, na meg a vírus is dob rá egy lapáttal, de a tudásotoknak meg kéne lenni. Aki pedig egyetemre akar menni, hát higgyétek el, hogy jobb egy ilyet kipróbálni és megtapasztalni, mert ott 1 félévben több és nehezebb ilyen vizsgátok lesz. Szóval tisztelet a kivételnek, de tanuljatok amíg lehet én azt mondom.

Sok sikert az érettségikhez!

2020. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!