Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az esszés rész...

Mennyire nehéz az esszés rész emelt történelem érettségin?

Figyelt kérdés
Folyamatosan tanulok rá,de félek,hogy leblokkolok és nem fog eszembe jutni semmi.Ha jól tudom,12%-ot el kell érni részenként,hogy megadják a kettest,az esszénél ha nagyon leblokkolok és csak a források alapján tudok információkat írni úgy még meglehet a kettes?

2020. ápr. 17. 13:02
 1/5 anonim válasza:
100%
Pont ezért nem mertem bevállalni az emelt szintűt töriből tavaly, mert féltem hogy semmit nem fogok tudni (nekem a szóbeli volt a rémálmom akkor). Már nagyon bánom. Most, hogy csak írásbeli lesz ne izgulj szerintem. Forrással simán tudsz írni egy elfogadhatót is, de olyan nem lesz hogy egy teljesen ismeretlen témát raknak eléd. Mindenről hallottál már egy kicsit is legalább eddig, de ha mégis úgy érzed hogy semmi nem jut eszedbe, tényleg marad a forrás. Az pedig elég ahhoz, hogy azt mondják oké, és megkapd a pluszpontjaid ami jár, és minden le van tudva. Nyugi, jó lesz!:)
2020. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatási hivatal oldalán fent vannak az emelt történelem érettségi témakörei, Julius Caesar egyeduralmi kísérletétől.

140 ilyen téma van,kb az utolsó 20 már állampolgári ismeretek, abból kétlem, hogy lesz esszé.

A komplex esszénél tudnék elképzelni mondjuk egy mai demokrácia összehasonlítását az athénival.

Lényeg, hogy ott vannak fent a témakörök, azokra fognak rákérdezni.

2020. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

17:36 remélem így lesz :)

11:41 átnéztem mindet,de néhány témát mégis bármennyire tanulok,kb a negyede jut eszembe.. :( (Mert sok téma van)

2020. ápr. 20. 10:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben vagyok én is. Én fixen 1849 előtti magyar témát fogok választani esszében és 1849 utáni egyetemeset. Ami necces lesz, az a komplex esszé. 😬
2020. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én attól félek, hogy valamilyen eseményt alakító tényező nem fog eszembe jutni.😬

Esszére úgy lehet legjobban készülni, hogy átolvasod a négy év tananyagát, többnyire eszedbe fog jutni minden.

2020. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!