Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szeretik annyian a...

Miért szeretik annyian a biológiát? Miért tanulnak olyan sokan biológiát?

Figyelt kérdés

Az a legnépszerűbb természettudományi ág, azt szeretik a legtöbben a természettudományi tantárgyakból. De miért? Én nem értem mi érdekeset látnak benne az emberek? Szerintem az a legunalmasabb, a fizika, kémia sokkal jobb a biológiánál az én véleményem szerint. (Pedig azokért sem vagyok annyira oda.)

Mi olyan izgalmas és érdekes abban, hogy az emberi testet vizsgálod, meg, hogy hogyan működik és azzal kapcsolatban tanulsz?


Akik szeretik a biológiát és a jövőben is azzal szeretnének foglalkozni mit szerettek annyira benne?



2020. ápr. 20. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én imádom a biológiát, kémiát, történelmet. De csak a történelem az amit a munkám során is felhasználok. Hogy miért szeretem? Mert érdekel, mert lebilincselő.
2020. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Mihez képest sokan...??
2020. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én annak idején utáltam a biológiát, de most így 30 év múltán megmondom őszintén, hogy ha újrakezdhetném, a biológiára feküdnék rá a matek mellett. Egyszerűen lenyűgöző.
2020. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A többi természettudományi tantárgyhoz képest sokan (kémiához, fizikához képest többen szeretik a biológiát)
2020. ápr. 20. 19:38
 5/18 A kérdező kommentje:
De mégis mi olyan lenyűgöző benne?
2020. ápr. 20. 19:39
 6/18 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoztam igazán egyik természettudományos tárggyal sem. Talán még a földrajz áll a legközelebb az érdeklődésemhez. (a törit, gazdasági témákat szeretem)


Azt gondolom hogy a biológiát mindenki meg tudja tanulni. Míg a fizikához például kell egy alap matek tudás, és persze logika. Én matek szakra jártam és jó voltam matekból, de elsőre nehezemre esett megérteni a fizika gondolkodását, és ezért soha nem is érdekelt nagyon. Pedig nálunk a többség fizika faktos volt, a mérnöki pálya volt a legkézenfekvőbb. De nekem nem olyan volt a gondolkodásmódom. A biológia sem érdekelt igazán, de azt gond nélkül le tudtam volna ülni és megtanulni. Tehát azt gondolom hogy több ember számára elérhető a biológia.


A kémia számomra sokszor elrugaszkodik a valóságtól, a tapasztalatoktól. Nagyon erősen fókuszál arra hogy milyen atomok, molekulák vannak, amit én soha életemben nem fogok látni vagy megtapasztalni. Nekem a biológiában és a fizikában sokkal több megfogható, akár hasznosítható tudásanyag van. Nem a tudományágakat minősítem, csak azt amit a suliban 3-4 év alatt tanultunk ezekből a tantárgyakból.


De ki tudja, lehet hogy neked pont azért jön be jobban a fizika és a kémia mert azokhoz több logikai készség, gondolkodás szükséges általában, és kevesebb magolás. Különbözőek vagyunk.

2020. ápr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Fizikakedvelő ***** válasza:
Érdekes a kérdésfelvetés. A fizika és kémia szépsége,összefüggései engem is magával ragadtak és jelenleg is aktív érdeklődésben tartanak,foglalkoztatnak. A biológia szépsége fura mód nem az egyszerűségével van összefüggésben. Inkább a szervezettség és az életjelenségek sora a magával ragadó.Persze ma már a leíró típusú biológia kevésbé jelentős én mégis ezen a vonalon(rendszertan,állat-,növénytan) kedveltem meg először.
2020. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az esetleg nem merült fel benned, hogy ahány ember, annyi féle érdeklődés???


Szerinted jobb a fizika/kémia - más szerint meg a biológia. VAgy a történelem, vagy a nyelvek, vagy bármi más....

2020. ápr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Fizikakedvelő ***** válasza:
*számomra nem az egyszerűségével(kevésbé absztrakt voltával) van összefüggésben
2020. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Fizikakedvelő ***** válasza:

#8: Így van. Valójában pont ettől szép.

Vannak olyan érdeklődési területek,amelyek abszolút ismeretlenek és első hallásra elég furcsák. Pl:


[link]


Cecidológia,vagyis növényi gubacsok tana. Van akit ez izgat!:D

2020. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!