Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gyógyszerész hallgatók...

A gyógyszerész hallgatók közül sokan otthagyják az egyetemet? Én nem szeretem kémiát, a biológiát se annyira, ettől függetlenül bírni fogom ha oda megyek? Nem fogom utálni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 17. 16:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Sokan ott hagyják. Erre, hogy nem szereted sem a kémiát, sem a bioszt, nem igazán tudok mit mondani, kémia lesz látástól vakulásig, lesznek bioszos tárgyak, bár a kémia, fizika része hangsúlyosabb. Te tudod egyedül, hogy ennek ellenére fogod e szeretni az egyetemet, a jövendő munkád.

Én fogorvosnak tanulok (barátnőm gyógyszerész, meg sokáig én is annak készültem, ezért tudok róla egy-két infót), én is utáltam a kémiát, de hát valahogy be kellett kerülni, aztán az első két évben végig volt bikém. De túléltem. Most harmadéves vagyok, most is vannak olyan tárgyak, amiket utálok, de hát ez sem tart örökké, amivel foglalkozni fogok, azt szeretem és ez a lényeg.

PTE-s vagyok, ezért az itteni órarendet linkelem be, itt meg tudod nézni, kb milyen tárgyak vannak. A tanterv, tanrend fül alatt találsz részletes tantárgy leírást is.

[link]

2016. jan. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Meg kell próbálni. Lehet, megszeretnéd. :) De ha nem szereted ezeket a tárgyakat, akkor nehéz lesz felkészülni a két emeltre. Én Debrecenben vagyok gyógyszerészhallgató, nálunk nem sokan hagyták ott. Szerethető a szak, mert érdekes. Tanulható, mert az elméletet a gyakorlatban is elvégezzük, laborokon. A laborok pedig érdekesek, színesek, szóval lehet, megszeretnéd. :) Hajrá! ;)
2016. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Most újra látok rá esélyt, hogy gyógyszerész legyek. Pedig már majdnem feladtam.

Még várom a válaszokat

2016. jan. 17. 17:26
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi, de nem értem miért akarsz gyógyszerész lenni, ha utálod a kémiát. Ez olyan, mintha utálnád az angolt, de anglisztikára akarnál menni. Gyógyszerészeten rengeteg kémia van, és nagyon jól kell tudni. Pesten nagyon sokan hagyják ott, mert úgy jutnak be, hogy nem is igazán ezzel szeretnének foglalkozni, (nem szeretik a kémiát), és egy félév alatt rájönnek, hogy így nem éri meg a strapát.

Én a helyedben még átgondolnám ezt. Olyat válassz, amit szeretsz.

2016. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem szereted sem a kémiát, sem a biológiát, akkor egyáltalán hogyan jutott eszedbe a gyógyszerészet? Emberéletekkel játszanál.
2016. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a tantárgyak elég tanárfüggők. A németet és az angolt szeretem, de ezekkel nem hiszem, hogy tudnék jó munkát találni, vagy jó végzettséget szerezni.
2016. jan. 17. 19:01
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Fogorvosi nem érdekelne jobban? Ha nem találnád ki, első válaszoló vagyok :D
2016. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem bírom a vért. A szüleim folyton azzal jönnek, hogy legyek orvos, meg hogy meg bírnám szokni. Én nem hiszem, hogy menne.
2016. jan. 17. 20:09
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Idén a Semmelweis Egyetemen (GYTK), első évfolyamon 57-en buktak általános kémiából, 60-an biológiából, rengetegen matekból és még biofizikából is biztos, hogy volt aki megbukott.

Az évfolyamon körülbelül 160-an lehetünk és ez csak a gyakorlat volt. A vizsgaidőszak még mindig tart, szóval arról nem tudok mesélni.

2016. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem szereted a kémiát, matematikát, biológiát, fizikát, akkor utálni fogod. Mert hogy az életed 5 éve, és lehet, hogy utána az összes többi erről szólna.

Én is egy humán-reál között vívódó ember voltam, elmentem GYTK-ra, két hónap után tudtam, hogy ott fogom hagyni. Én azt mondom azt tanuld , ami érdekel és ott legyél a legjobbak között.

2016. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!