Károli kollégiumok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most érettségiző lány vagyok, Károli bölcsészkaron jelöltem meg szakokat. A tapasztalataitokra, véleményetekre lennék kíváncsi a Károli kollégiumaival kapcsolatban. Mennyire nehéz bekerülni?

Eddig még nem laktak koliban, a gimibe bejárós voltam.



2020. ápr. 27. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első évben nem nehéz, nem egy olyat ismerek, akik maguk sem értik, hogy kaphattak helyet, mert a szüleik sem váltak el, és minimum 3-400.000 a havi jövedelmük.

Melyik koli érdekel?

2020. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Leginkább a Benda Kálmán érdekel és az Óbudai Diákhotel :)
2020. máj. 10. 23:03
 3/5 spok ***** válasza:
100%

Én most vagyok végzős a Károlin, eddig az Óbudai Diákhotelben laktam a három év alatt. Igazából a hotel szót áthúznám, mert voltak néha borzasztó körülmények. Ez a koli egy átalakított régi munkásszálló, több épülete van, az első, egymás mellett fekvő épületeken a Károli és az Óbudai Egyetem osztozik. A higiénia néha rettenetes, előfordul hogy a takarítók egész hétvégén nem takarítanak, és azért szintenként ~50-60 embernél ez erősen durván érezteti a hatását. Közös zuhanyzó, közös WC, közös konyha van minden szinten, ehhez sajnos hozzá kell szokni (nekem pl pont elég volt már a közösködésből). A koli maga nagyon a város szélén van (ez engem a tanulmányaimban nem igazán érintett mert pszichológiát tanulok és az intézet közel van), ahhoz, hogy beutazz a belvárosba, sétával együtt kb 30-45 percbe telik. Persze maga a Bécsi/Vörösvári út, ahonnan a koli felé vezető utca nyílik, nagyon frekventált és forgalmas csomópont, az 1-es villamos 5 percenként megy, a 17/19/41-es villamosok szintén folyamatosan járnak a budai fonódó villamosúton:)

Egyébként nem panaszkodom, mert a koli ellátja a funkcióját, van fedél a fejed felett, ha pedig jófej szobatársat fogsz ki, akkor az ott eltöltött idő is felértékelődik. Nekem ilyen téren csak ebben az utolsó évben volt szerencsém :) Kolis élet nem nagyon van azon kívül hogy majdnem minden este kint isznak a teraszon vagy a konyhában az emberek.


A Bendáról csak külsős szemmel tudok nyilatkozni, bár voltam ott kb kétszer. Nagyonnagyonnagyon menő felújított épületben laknál, ha oda kerülsz. A szakkoli viszont kötelezettségekkel is jár (szakkolis tárgyak, műhelymunkák, saját szervezésű programokon való résztvétel), ha ezt vállalod, és van is motivációd a jelentkezésre, akkor biztos vagyok benne hogy jól éreznéd magad ott:)

Szerintem ennyit tudok hirtelen mondani, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok :) Jaj igen, a félreértések elkerülése érdekében, fiú vagyok. xd

2020. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint a Bendáról nem tudok nyilatkozni, nincs ott ismerősöm. Volt aki ott tartott órát, és arra járt csoporttársam, ő dicsérte hogy nagyon szép, de ez minden. Úgy tudom, nagyon nehéz bejutni és sok a kötelező elfoglaltság.


Én is ODH-s vagyok. Azon kívül hogy a takarítók nem mindig takarítanak, vagy legalábbis van rá példa, hogy inkább csak a kamerának teszik, készülj fel rá, borzalmasan hangosak, és ha morogva mész ki vizsgaidőszakban amiért az ő ordibálásukra kell kelni pár óra alvás után, még nekik áll feljebb, hogy hogy mersz aludni. Volt hogy arra keltem hogy a harmadikról az elsőre kiabálnak át egymásnak. :D Egyébként ha már vizsgára tanulás, én pozitívumként tapasztaltam, hogy nem annyira bulis koli, bár a(z inkább) fiú szinten tudnak érdekes dolgok történni. Furcsa volt, hogy fiúk-lányok nem csak hogy egy szinten lakunk, közös zuhanyzót is használunk. Nem írtad, milyen szakra készülsz, én a Reviczkyn tanulok, elég sok idő el tud menni az utazással, főleg ha csak reggel meg délután van órád és visszamész. De ilyen szempontból csak a Benda jó, a Bethlen koli is messze van.


Féltem a kolitól egyébként, de én megszerettem. Nyilván vannak dolgok amikbe bele lehet kötni, de legalább csótánnyal és rágcsálókkal nem találkoztam (Bethlenben van), illetve ha valami tönkremegy, én úgy tapasztaltam, hogy próbálják a lehető leggyorsabban javítani.


Írj nyugodtan privátot akár ha van konkrét kérdésed, akár a koliról, akár a suliról vagy a szakodról. :)

2020. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Engem mindezek mellett a kolik díja is érdekelne! Köszönöm
2020. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!