Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki felsőoktatási szakképz...

Műszaki felsőoktatási szakképzést szemeltem ki magamnak. Mennyire húzós? Főleg a matek miatt félek.

Figyelt kérdés
Vegyésztechnikus szeretnék lenni, és úgy néztem, ezzel a végzettséggel el tudnék helyezkedni.
2020. ápr. 27. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatási szakképzéseken nem olyan húzós a matek. Ha a középsikolát el tudtad végezni, akkor ennek is mennie kell.
2020. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. ápr. 27. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A főiskolákon általában a matek egy bizonyos szelete kell. Pl. közgázból a függvények, sorozatok, valószínűség számítás. Mérnököknek úgy tudom hasonló, na meg még ott hozzá jön a gráfelmélet.

Én végig 3 voltam matekból, mert a geometria egyszerűen nem ment, az algebra részével elvoltam. Simán megcsináltam a matekot közgázon, mert nem kellett szerkesztgetni semmit.

Persze a fél évfolyam járt különtanárhoz, de simán le lehetett vizsgázni így.

2020. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nem a matek miatt kell félni, mert az csak két félév

amitől félni kell, az az, hogy vannak-e olyan logikai absztrakciós képességeid, ami ahhoz kell, hogy a 7 félévet végigcsináld


1. félév komplex számok, sorozatok, differenciálszámítás, integrálszámítás

2. félév lineráris algebra, differenciálegyenletek, függvénysorok (taylor, fourier), egy kis valszám (bayes tétel pl.)


egyáltalán nem sok, és ha engem kérdezel nem is volt nehéz

minden héten volt kis zh, én csak azokra készültem és simán meglett

a 3 beadandós műszaki mechanika azért bőven húzósabb volt, és egyébként töredéke matek kellett hozzá

2020. ápr. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!