Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás menedzsment vagy...

Gazdálkodás menedzsment vagy pénzügy számvitel?

Figyelt kérdés
Sajnos már nem tudom megváltoztatni, mert már leadtam a jelentkezésemet gazdálkodás menedzsment és nemzetközi gazdálkodásra. Azóta gondolkozom a pénzügy számvitelen, hogy azt is meg kellett volna jelölni (sokan mondják, hogy jobbak a munkalehetőségek). Már régebben is meg szerettem volna jelölni de a számvitel része kicsit megijesztett. Még a pénzügyi matematikai elemzőn is gondolkoztam, csak azzal az volt a bajom, hogy osztatlan képzés (és még nem voltam biztos abban mit szeretnék tanulni). Esetleg aki valamelyik szakokra jár/járt megosztaná személyes tapasztalatait és a munkalehetőségek?

2020. ápr. 28. 23:08
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és hogy melyik szakot kiknek ajánlanátok
2020. ápr. 28. 23:10
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A gazdmen azért jó, mert onnan mindenhova tovább tudsz menni kb. Több lehetőség áll előtted nyitva. Viszont a pénzügy valamivel jobb képzés, tehát ha biztos vagy abban hogy olyasmi irányba mennél tovább, válaszd azt. Ha fogalmad sincs hogy mi akarsz lenni akkor talán jobb a gazdmen.
2020. ápr. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

A gazdmen tökéletes alapképzésnek, utána meg rátolsz egy pénzügy mestert vagy egy MBA-t. Problem solved.


A nemzetközi gazdálkodás is tudja ezt a trükköt. (Én inkább ezt választanám alapnak... gazdmenből túlképzés van, nem kicsit.)

2020. ápr. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért most már ne halassz, hogy újra megjelöld a pénzügyet. Gazd men plusz pénzügy mester is tökéletes lesz, főleg ha még nem is vagy benne biztos mit akarsz, akkor jó lesz a gazdmen. Én is most felvételizek pénzügy mesterre.


Én is ezt tanultam, önmagában elég kevésnek érzem. Mindenről tanulsz, de valójában semmit sem tudsz. Arra jó, hogy eldönts mivel szeretnél végül foglalkozni. Viszont ha 1.5 év után rájössz, hogy téged a pénzügy érdekel, kín lesz végigülni a sok menedzsment és marketing jellegű tárgyat, és ez fordítva is igaz.


Szerintem a nemzetközi gazdálkodás se sokban tér el a gm-től, talán több közgáz tárgy van benne. Én inkább a nemzetközit választanám, mert nagyobb közgazdasági alapműveltséget ad. De a gazdmen több területet érint. Egyébként meg azt hallom mindig, hogy az egyetemi tudás nem sokat ér, legfeljebb alapot ad, majd a cégek mindenre megtanítanak, ami kell.

2020. ápr. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

PSz-en kezdem, majd félidőben váltottam és gazdmenen végeztem, azt gondolom, talán van személyes tapasztalatom mindkettőről.

Alapjáraton valóban jobbak a lehetőségek csak PSZ-szel, mint csak gazdmennel, de ez javarészt csak az első pár évben fog számítani, után a lőtéri kutyát nem érdekli a papírod, csak az, hogy mihez értesz.

A két képzés között nincs jelentős különbség, a tanterv (egyetemtől függően) 60-70%-ban megegyezik, és a szabadon választható tárgyakkal is bőven van lehetőséged pénzügyesebb, számviteles irányba specializálódni.

És pont ezek miatt a hasonlóság miatt az egyetemen belüli szakváltás sem elképzelhetetlen. Nem rajonganak érte, de nálunk pl. mindenkinek engedélyezték. Max. csúszik az ember egy félévet valamelyik ráépülős tantárgy miatt.

Ha nem tanultál még soha gazdasági ismereteket, én a gazdment inkább ajánlanám, az tényleg "mindenből egy kicsi". Az ne ijesszen meg, hogy a Psz-es diploma keresettebb, egyrészt a különbség nem számottevő, másrészt egy jó második diplomával vagy használható nyelvtudással már nem fog számítani.

2020. ápr. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Azért bizonytalanodtam el, mert nagyon szeretem a matekot és érdekel is. A jövőben jobban elmélyülnék benne. Úgy érzem, hogy alk közgázzal, psz-vel vagy gazdelemzővel jobban jártam volna és azt tanultam volna ami érdekel is. (a 3 szak között milyen különbségek vannak?)
2020. máj. 2. 09:10
 7/8 anonim ***** válasza:

A psz-szel nem jártál volna jobban, mert valami eszméletlenül száraz és magolós, nagyon rosszul tanítják Magyarországon. A gazdmen és a nemzgazd is sokkal érdekesebb szakok, és ezen is van bőven annyi pénzügy, amennyi egy magasabb szintű menedzsernek kell. Egy gazdmen alapképzésre simán rátolhatsz egy pénzügy mestert vagy egy finance MBA-t, és ugyanott vagy, csak nem untad szét az agyadat számvitel órákon. Persze biztosan van, aki ezt élvezi, meg könyvelgetni szeret stb. De nekem például bőven elég volt egy kermark alapra egy MBA és simán piacokat modellezek, cégeket elemzek akvizíciós projektekben ugyanúgy, mint a pénzügyesek. Könyvelni nem könyvelek, de nem is szeretnék.


Ha mélyebb közgazdasági alapokra vágysz majd, akkor rátolhatsz a gazdmen alapra egy alk. közgazdaságtan mestert vagy akár PhD-t is. Nem tudom, van-e ilyen átjárás Magyarországon a szakok között, de más országokban biztosan van, mert az egyik kollégám is pont ezt csinálta (BWL = gazdmen alap, VWL = alk. közgáz mester).


A banki elemző mesterszak valszeg nagyon hardcore a gazdmen alap után. De nem lehetetlen (ha felvesznek).


Ma már sokkal rugalmasabb az oktatási rendszer meg a karrier is, mint régen volt. Nem az van, hogy azzal mész nyugdíjba, amit 17 évesen megálmodtál. Én a helyedben maradnék gazdmenen vagy nemzgazdon (én személyesen cserélném őket és nemzgazdra mennék elsőnek, szerintem jobb szak), és végigcsinálnám az alapképzést, utána gondolkodnék el, hogy merre tovább.

2020. máj. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy pedig, ha kutató szeretnél lenni, csinálhatod azt is, hogy újra felvételizel jövőre alk. közgázra. Abban nem vagyok biztos, hogy ha addig is jársz gazdmenre, akkor a tárgyaidat el fogják-e ismerni, mert az ekvivalencia nem tantárgy-névre, hanem tematikára működik (mondhatja azt a tanszék, hogy nem ismeri el a tárgyaidat, mert gagyibb volt a tananyag).
2020. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!