Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek általánosságban...

Szerintetek általánosságban hogyan befolyásolja a jelenlegi helyzet a felvételi ponthatárokat?

Figyelt kérdés
Én tavaly két ponttal csúsztam le a választott szakomról, mert az azelőtti évhez képest kb 20-al nőtt a ponthatár. Idén is lehet számítani jelentős növekedésre?
2020. máj. 4. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Sehogy.
2020. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Emelkedni fognak a ponthatárok, mert könnyű lesz az írásbeli.
2020. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy tudná a kormány levinni a ponthatárokat, ha azt minden szakon az adott jelentkezők hivatalos pontjai alapján vannak meghúzva? :D Ugyanmár.

Az olyan szakokon, ahol nagy szokott lenni a versengés és ezáltal magasabbak a pontok, ott szerintem nagyjából ez maradni is fog. Aki elkötelezett a továbbtanulással nem hinném, hogy sokat ront a teljesítményén, főleg ha nem lesz extrán nehéz a mostani érettségi.

Annyi ingadozás fog lenni, mint minden évben szokott valószínűleg. Persze biztos lesz néhány szak, ahol nagyobb lesz az eltérés, de statisztikailag nem számítunk nagy különbségekre.

2020. máj. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Biztos hogy lehet számítani növekedésre mert nevetségesen könnyű volt az irodalom és a matek is és ezt tapasztalatból írom mert én idén és tavaly is érettségiztem.
2020. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia,

ahogy látom, itt mindenki növekedést “jósolt”, de szerintem éppen ellenkezőleg, vagy nem fog változni, vagy csökken majd, mivel a szóbelik mindenkinek meg szokták dobni az eredményét, és ugyebár az most nem volt, emellett sokkal kevesebben adtak be jelentkezést.

2020. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt se altalanositsuk hogy a szóbeli mindenkinek megdobja az eredményét. Konkretan én 5%-ot buktam rajta tavaly ami elég sok pontban nézve... és nem úgy mentem oda hogy semmit nem tudok sőt
2020. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!