Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási felvételin...

Felsőoktatási felvételin mikor jár 50 többletpont emelt szintű érettségiért?

Figyelt kérdés

2020. máj. 6. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elérsz 45%-ot.
2020. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, csak van egy olyan feltétel is, hogy felveteli tantárgyak kell lennie. Csak nem tudom eldönteni, hogy felveteli tantárgyak is kell választani, vagy csak olyan tantárgyból kell legyen, ami választható felveteli tantárgynak az adott szakra?
2020. máj. 6. 18:18
 3/7 A kérdező kommentje:
*.
2020. máj. 6. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk bioszból emeltezel, akkor az bármilyen lehet, egy jogászi szakra nem fog számítani.

Tehát maga a tantárgy akkor számít, ha az egyetem szakjának leírásában követelmény.

2020. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De a két felvételi tantárgyamban is benne kell lennie?
2020. máj. 6. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, tehát az emelt érettségid eredményéből kell számolni a felvételi pontot ahhoz hogy járjon a +50!

(és pl ha a felvételi tárgyadból közép és emelt érettségid is van, csak akkor jár 50 többletpont, ha az emeltből számolod az érettségire járó pontokat! ha a középből akkor nem! de automatikusan úgy számolja tudtommal ahogy neked a legjobb)

2020. máj. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. máj. 6. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!