Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mikortól lesznek...

Szerintetek mikortól lesznek átvehetőek a nyelvvizsga nélküli diplomák?

Figyelt kérdés

2020. máj. 7. 10:28
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy feltüntetik rajta, ha mégis, kit zavar? Eddig is két külön dolog kellett volna hogy legyen a diploma meg a nyelvvizsga. :)
2020. máj. 8. 14:25
 12/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz feltüntetve. Pl. a Széchenyi Egyetem megerősítette ezt.
2020. máj. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 csempéző vizipisztoy válasza:
0%

Az élet nem fair. Nagyon okos meglátás, gratulálok!

Ellenben rendkívül igazságtalan. Most ezek a “diplomások” , azért kapják meg ezt az ajándékot, mert attól tart a Kormány, nem lesz elég diplomás.

Felteszem a kérdést mint nem diplomás, ez miért baj?

Több szektorban is dolgoztam életem során, és ez saját tapasztalat..., hogy a nem diplomások közöl több jó vezető került ki. Hatékonyság, bölcsesség, empátia, sorolhatnám tovább.

Azért ne kapjon senki diplomát, hogy legyen egy papírja amire hivatkozva többet kereshet alapból másoknál.

Igenis legyen minden feltétel teljesítve!!! Nyelvvizsga is!

2020. máj. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

Május 1-től lehet igényelni. Postán küldik ki. 30 napos átfutást ígértek.


csempéző vizipisztoy! Ha nem vagy diplomás, téged miért zavar? Olyan munkakört úgysem tudnak betölteni, ahová nyelvtudás szükséges. A munkahelyek többsége nem a papírt nézi (se a diplomát, se a nyelvvizsgát). Ezek csak az adminisztrációhoz szükségesek. Illetve vannak olyan helyek, ahol előfeltétel.


"Azért ne kapjon senki diplomát, hogy legyen egy papírja amire hivatkozva többet kereshet alapból másoknál."

Ezt úgy írod, mintha egy nyelvvizsgáért adnának diplomát.

A diplomaszerzésnek csak egy kisebb része a nyelvvizsga. Sok szakon nem is szükséges. (bár ez talán egyre ritkább)


Szerinted az tisztességes, hogy valaki 3-4-5 évig tanul, vizsgákra jár, záróvizsgát tesz, szakdolgozatot ír, időt áldoz az életéből (sok esetben keményen fizet, hogy tanulhasson), aztán elhelyezkedne egy olyan pozícióban, ahol nem kell használnia idegen nyelvet, de a diplomáját nem adják ki?


Szerinted az iskola (bármely szinten) arra való, hogy kapj valami papírt? Esetleg a gondolkodásformálás, a személyiségfejlesztés, a képességfejlesztés nem lehet célja a közoktatásnak?


Aki pedig megcsinálta a nyelvvizsgát, nyugtassa a tudat, hogy a munkaerőpiac esetleg értékeli majd. (Feltéve, hogy tudja is használni a tudását)

2020. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
A tudásért kell tanulni nem a papírért. (Az is igaz sajnos, hogy a papír a fontos nem a tudás.)
2020. máj. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Csempéző vizipisztoy, pont erről beszéltem, többnyire azok háborognak, akiknek nincs diplomájuk és lővésük sincs az egészről. :) Nincs érelme leállni vitatkozni ezen, úgyse fognád fel, amit írok, úgyhogy csak további sikereket neked az életben.
2020. máj. 11. 08:52
 17/19 A kérdező kommentje:
Szerencsére a tudás is van olyan fontos, mint a papír, én ezt tapasztalom. :)
2020. máj. 11. 08:55
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam volna, hogy egy villamosmérnöki vagy matematikus diplomáért úgy kell "megdolgozni", hogy az illetőnek van középfokú nyelvvizsgája.


Aki ilyeneket mond, az milyen kamu szakra jár(t)? Akár van nyelvtudása, akár nincs, egy rendes szak tisztességes elvégzésében rengeteg munka van, a középfokú nyelvvizsga kb. töredéke ennek.


Amúgy meg sok európai ország van, ahol alapból nem kell nyelvvizsga diplomaszerzéshez, azokkal mi a helyzet? Ott akkor senki sem dolgozik meg a diplomáért?


Igazából a kettőnek semmi köze egymáshoz (kivéve, akinek ez a szakja egyetemen is), egy biológus attól lesz biológus, hogy a biológiát tudja. És, hogy kell-e a nyelvtudás? Hadd döntse már el a piac, szükség van-e rá. Az egy külön történet, az ember tudja-e hasznosítani a diplomáját. Nem csak a nyelv miatt, tessék már ránézni, miket kérnek pluszban a papírokon felül egy jó állásnál.

2020. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyermeknevelő szakot végeztem. Egész életemben tanultam, az egyetemen is kitűnő voltam. Nem jártam bulizni, az iskolaból mikor haza értem rögtön tanultam, hogy túl legyek rajta és a kötelesség volt számomra az első. 5 évig jártam magántanárhoz heti 3 óra hosszára. A szóbelim elsőre meg lett, az írásbeli ötödjére sem.Az utolsó vizsgán annyira stesszeltem, hogy elájultam. 4 éve végeztem, 3.5 évig dolgoztam bölcsiben közmunkán. Vagy az vagy gyár. Anyagilag nem szorultunk rá, hogy éjszakázni kelljen, a ferjemnek jól menő vállalkozása van. Pár hónapja szültem, elhatároztam, hogy eszparantó nyelvvizsgát szerzek. A kormány bejelentésenek nagyon örültem. A szívemről nem kő, hanem egy tégla esett le. Attól a naptól kezdve elkezdtem angolul tanulni. Nem akarok nyelvvizsgát, de ha elmegyünk nyaralni szeretném, ha meg tudnék szólalni. És az szerintetek igazságos, hogy aki szuperül puskázott 3 évig meg más írta a beadandóit, szakdolgozatát az vezető pozícióban dolgozik? Vagy, hogy a tanárnak nem volt kedve javítani és megkérdezte, hogy szerintünk hanyas lenne akkor az aki mindig kettest kapott az azt mondta, hogy négyest az megkapta, te meg aki heteken át készültél a zh-ra egy jeggyel kapsz jobbat, mint aki nem tanult? Vagy egy orvos a töredékét kapja annak amit egy okj-s vállalkozó? Az életben mindig mindenkinek vannak szerencsés és nem szerencsés időszakai! Örüljünk egymás boldogságanak!
2020. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!