Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova könnyítik még az érettségit?

Hova könnyítik még az érettségit?

Figyelt kérdés

Évről évre követem az aktuális érettségi feladatokat, és elképedve látom, hogy mennyire le van már az egész butítva.

Így mi értelme van az egészek?

Én nem tudom elképzelni azt, hogy valaki ne tudna jelenleg leérettségizni, ha eljutott az érettségi évéig.

Akiknek meg számít a továbbtanulásban, ott mit szűrt? Kb mindenki instant 90%+ra írja.

Lassan ha nem vagy értelmifogyatékos fix 5ös a magyarod. Matek meg lassan valaki kifestő lesz.

Mi az oka annak, hogy ennyire könnyűek az érettségi feladatok?



2020. máj. 7. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Mi a francnak kell beseggeltetni a diákokkal olyan dolgokat, amik teljesen haszontalanok? Mi szükség van erre? Az érettségi után 1-2 évvel úgyis elfelejtik a nagyját. A mateknak sem az a lényege, hogy tudjad fejből a másodfokú egyenlet megoldóképletét, hanem hogy megtanulj gondolkodni. A magyarban sem a költők élete a fontos, hanem hogy megtanuljon az ember kultúrát fogyasztani (nem mintha ezekre tanítana a közoktatás).


Mellesleg az érdemi oktatás az egyetemen kezdődik.

2020. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Kíváncsi leszek majd az átlag elért pontokra..
2020. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Biztos, hogy alacsonyabb lesz az átlag, mint tavaly vagy azelőtt. Talán még a negatív rekord sem kizárt.


Nem tudom, hogy milyenek voltak a feladatok egyébként, de ha valóban olyan könnyűek voltak, akkor az is lehet, hogy azért, mert ugye nem lesz szóbeli, ami javítási lehetőséget jelenthet, ennélfogva az utolsó pillanatban módosítottak az érettségi feladatsorokba kerülő feladatokon.

2020. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már 2005-ben elcseszték az egyetemek azzal, hogy megelégedtek a középszintűvel, holott eredetileg azért lett kitalálva a kétszintű, hogy aki egyetemre akar menni, annak ne kelljen kétszer vizsgáznia (egyszer érettségizni, egyszer meg felvételizni), viszont nehezebb vizsgát kelljen tennie (emeltet). Szenvednek is az egyetemi tanárok amiatt, hogy milyen felhígult társaság érkezik hozzájuk minden évben, de - valószínűleg a fejkvóta miatt - azóta is inkább azt választják, hogy majd ők kiszórják a férgesét, mint hogy eleve az egyetem közelébe se engednék azt, aki úgyse oda való. Ennek (is) a következménye, hogy sokan hosszú évekig tévelyegnek mindenféle féldiplomákkal, mire végre rájönnek, hogy jobban járnak (jobban is jártak volna eleve), ha elmennek dolgozni.
2020. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Lehet könnyebb lett, relatíve, de az tetszik azért, hogy vannak olyan feladatok is, talán egyre több, ahol a józan paraszti eszedet kell használni, ahogy az életben mindenhol. Teljesen felesleges olyan dolgokat tudni, tanulni, ami haszontalan, s nem visz előrébb. Emelt szinten föciztem, de sokkal egyértelműbbek voltak a feladatok, mint középszinten. S ez nem azért van, mert fogyatékos lennék, hanem mert tényleg olyan dolgokra kérdeztek rá, amik az életben fontosak.
2020. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyenge a fantáziád. Én rendszeresen látok olyanokat, akik nem tudnak leérettségizni.
2020. máj. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is utolsó. Azért tényleg túlzás, hogy kb mindenkinek meglenne az ötöse. Nem tudom a kérdező hány iskolát ismer, nem mondom biztos van, ahol egyszerű összehozni a jó érettségit, iskola, tanár függő a dolog. De azt azért nem mondanám, hogy semmire valaki megkapja a 90%-ot egyszerűen lehetetlen. Mondjuk én többre tartok egy olyan embert, aki szorgalommal ért el jó eredményt, mégha nem is olyan eszes, mint azt, akinek az esze megvan, de lusta, mint a dög.
2020. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!