Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentekett innen valaki az...

Jelentekett innen valaki az NKE-re? Hogy érzed az érettségi alapján, szerinted felvesznek?

Figyelt kérdés
Államtudományi és nemzetközi igazgatási kar-nemzetközi igazgatási vagy nemzetközi biztonság-és védelempolitikai szakkal kapcsolatban kérdezem de nyugodtan írjanak mások is csak én ezeket jelöltem be,de most így érettséi után a tavalyi ponthatárokat elnézve egy kicsit elbizonytalanodtam..

2020. máj. 7. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nyelvvizsgàzok, aztán októberben két emeltet fogok tenni, plusz már egy ideje edzek. Valószínűleg fel fognak venni.

NKE-RTK/Vám-és pénzügyőri

2020. máj. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én jelentkeztem, viszont már nemzetközi biztonság- és védelempolitika masterre.

Engem egyébként BA-ra érettségivel nem biztos, hogy felvennének. Viszont a jelentkezési arányok sokkal alacsonyabbak elvileg, mint a befogad kapacitás, szóval kellenek diákok az egyetemnek. Nyilván nem mindenáron, de szerintem te keseredj azért el, inkább sima nemzetközin vannak nagyon sokan, nekem és abból lesz most BA diplomám.

2020. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly jelentkeztem nemzetközi igazgatásira, fel is vettek, most vagyok elsőéves. Utólag belegondolva, abszolút megugorható a ponthatár szerintem, Te is biztos nagyon ügyes voltál az érettségin, kár elbizonytalanodnod. :) Ha bármi kérdésed lenne az egyetemmel kapcsolatban, írj nyugodtan! :)
2020. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%
Alacsonyak a ponthatárok mivel elég nívótlan egyetem.
2020. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem nevezném nívótlan egyetemnek, és ezeken a szakokon a ponthatárt sem mondanám alacsonynak. Bőven 400 pont felett van úgy is, hogy nem húznak központilag minimum ponthatárt mint pl. a jog, a gazdasági képzések vagy a pszichológia esetében.
2020. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!