Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a szociológi...

Mi a véleményetek a szociológia szakról?

Figyelt kérdés
Milyen specializáción tanultatok, milyen mesterképzésre mentetek utána? Illetve, most hogy boldogultok a munkaerőpiacon, bánjátok-e, hogy szociológiára mentetek?

2020. máj. 10. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Én nagyon élveztem a szakot. Az elhelyezkedés könnyű volt. Diploma után egyből felvettek a Mekibe, ahol alig egy év után már oktató lettem, és ha minden jól megy, idén elküldenek menedzser tanfolyamra. Nem bántam meg.
2020. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én humánökológiát végeztem.

Eléggé eltévedtem, nem igazán érdekelt az egész, inkább matek-bioszt kellett volna tanulnom, a szakiránnyal némileg mentettem a helyzetet - bár survey statisztikával többre mentem volna. Egyébként voltak érdekes részei.

Gyakornoknak mentem, sokáig hitegettek hogy felvesznek, de nem vettek fel. Végül elköltöztem a páromhoz ahol egy majdnem minimálbéres, de nyugdíjas, gyerekbarát kórházi melóm van, nagy a hajtás és a felelősség de összességében szeretem. Tervezem a váltást bár két gyerek és a koronavírus mellett nem biztos hogy kellene, esetleg a családsegítő és hasonló helyek ahová felvennének és kb. biztos lenne a helyem, viszont a pénz nem lenne több.

Hát jobb lett volna mást tanulni, mert ezzel ami lehetőség van oda van ezer másik jelentkező (kivéve a kelemetlenebb munkákra), vidéken leginkább alulfizetett közalkalmazott, hr-es vagy mindegydiplomás irodai melós lehet az ember a diplomájával. Továbbá lenézett hülye cocológus büfészakos vagyok, azt se tudják miről szól, a saját anyósom se tudja, azt hiszi főiskolát végeztem de a szociális ápolóval is keveri, szocmunkásnak is be akart szervezni.

2020. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!