Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van tippje, mit...

Valakinek van tippje, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Jelenleg a BME-VIK-re járok, villamosmérnöki szakra. A járvány miatt haza kellett költöznöm koliból, és azóta elég motiválatlan vagyok és tanulni sem tudok.


Alapvetően nagyon jó tanuló vagyok, 4.5 átlag alatt még nem voltam itt az egyetemen, de a mostani időszak miatt egyáltalán nincs semmi kedvem ahhoz, hogy tanuljak a zh-imra - elkészítsem a beadandókat.


Most vagyunk utolsó héten, csütörtökön van egy ZH-m + egy házi feladat leadásom és már most semmi kedvem nincs készülni, folyamat csak halogatom; aztán ez után meg vizsgaidőszak lesz, ami meg szintén kész pokol.


Ötletem sincs, hogy hogyan tudnám rávenni magam a tanulásra. Túl sok minden el viszi a figyelmemet itthon, nem tudok koncentrálni, és nem is élvezem jelenleg azt amit csinálok. (házi feladatnak egy webalkalmazást kell csinálni, de engem annyira nem érdekel, nem értem ezt minek tanuljuk).


Utólagosan passziváltatni nem akarok, mert akkor nem tudok most szakirányra bekerülni. Nem akarok emiatt a koronavírusos dolog miatt csúszni sem.



2020. máj. 18. 13:41
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :D.


#6 MIT vagy IIT lesz, azok érdekelnek, az átlagom már most meg lenne hozzá, úgy hogy hiányzik még az ebből a félévből jövő kreditek :D.

VET-ből egyébként csak a villamoshajtások jöttek be, azokat érdekesnek találtam, a többi valahogyan nem fogott meg.


Egyébként srácok ne veszekedjetek pls, szinte minden BME-s kérdésnél valahogyan összevesznek az emberek és full kín :D

2020. máj. 26. 00:13
 12/16 anonim ***** válasza:

Én MIT-en voltam, IIT még specen is elég szemét volt amúgy. :D

MIT főleg szoftveres, ezen belül a 3 fő témakör a NES, FPGA, DSP. Ha ezek érdekelnek, akkor ajánlom.

IIT-n szabtech megy nagyon, meg gépi látás, robotok, ilyesmik.

Amúgy ha nem IIT-re mész, a szabtech a tárgyakban gyakorlatilag nem nagyon jön elő, hiába kötelező. Szóval, ha az érdekel, akkor IIT-re menj. MIT-en info 1, digit 2, prog 1 kell főleg, illetve ha DSP-zel, akkor jelek 2. Erősen ajánlott még otthon valami egyszerű kontrollerrel megismerkedni, még spec előtt, ha esetleg eddig nem tetted volna.

Ja, és beágyon vedd figyelembe, hogy sokkal több házid lesz, mint a többin. Minden tárgyból lesz legalább egy, és nem feltétlen könnyű. MIT-en nekem a laborok többnyire tetszettek, a PEP tárgy kevésbé. Azt nagyon távolinak éreztem az egész képzéstől. Feltétlenül nézz bele a 6. féléves tárgyakba, mielőtt választasz!

2020. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Még annyit, ha MSc-re is akarsz menni, bár teljes az átjárhatóság, ajánlott ugyanazon a tanszéken csinálni. Érdemes az MSc tantervbe, tárgyakba is belenézni, hogy még tiszább képet kapj.
2020. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, hogy MSc-n pont hogy érdemes teljesen más szakirányra menni.


Egyébként igen, digit1-2, prog1-2, jelek1-2 tetszettek nagyon eddig alapképzésből.

2020. máj. 26. 16:22
 15/16 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom a #13-hoz. Ha tudod mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni, ha majd dolgozol, akkor nem érdemes váltani MSc-n. Esetleg valami hasonlóra, pl MIT-ről AUT-ra, de inkább azok váltanak, akik rájönnek, hogy nem azt kapták, amit akartak. Ha azt akarod, hogy már valami releváns tapasztalatod legyen, egy állás megpályázása esetén, akkor egy adott céget a profiljához közel álló dolgok fogják érdekelni.

Szóval nézd meg részletesen, miket kínálnak mielőtt választasz.

2020. máj. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Vaooo:O:O:O

BME-VIK és 4,5-ös átlag csúszás nélkül?

Taníts mester!


Üdv:

Egy majdnem bajtársad:D

2020. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!