Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idén felvesznek a Szent...

Ha idén felvesznek a Szent István Egyetem építészmérnöki alap szakára, akkor át tudok jelentkezni következő évben a BME osztatlan szakára?

Figyelt kérdés

Mivel sajnos kéne még 5 pont a meglévő pontjaimhoz, ezért arra gondoltam, hogy esetleg az átjelentkezés mellett döntök, mivel így is kihagytam egy évet.

Mert tavaly 393 volt az alap és 394 volt az osztatlan képzés. Valamint van rá esély, hogy csökken pár pontot a ponthatár? Én nem tudom eldönteni, hogy most az, hogy nincs szóbeli előny vagy hátrány vagy esetleg nem is számít. Nekem személy szerint 5-ből 4 érettségim jegyét javította.

Vagy a másik opció, hogy csak a BME alap képzésre megyek át.



2020. máj. 21. 14:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
4 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

A pontokat sajnos senki nem tudja megjósolni, lehet hogy lesz változás, úgyhogy lehet pont az az 5 pont lesz amennyi neked is kell.

Átjelentkezéshez érdemes lenne a TVSZ-t megnézni, esetleg megkérdezni a TO-t. Én a helyedben mindenféleképpen elkezdeném az egyetemet, bárhova is vesznek fel a megjelölt helyeim közül.

2020. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a gyors és hasznos választ.
2020. máj. 21. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

amennyire tudom a bme osztatlanra nem vesznek át csak ha megvan a pontod

az egyetemen belül is cdak az működik, hog osztatlanról átvesznek bsc-re de fordítva nem hacsak véletlen nincs üresedés (nem jellemző), eddig mindenkit csak úgy vettek át, hogy újrajelentkezett, felvették és elfogadták a tárgyait

az idei érettségi ugye különleges volt, de ha megnézed a szakot, az elmúlt években folyamatosan emelkedett a ponthatár, úgyhogy tényleg lehetetlen megjósolni

2020. máj. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen megkérdeztem, enm vesznek át. De akkor ha jól értem, ha újra jelentkeznek akkor el tudom fogadtatni a tárgyaimat? Tehát nem menne kárba az 1 évem? Vagy hogyan működik ez? Vehetném fel a másodéves tárgyaimat?
2020. máj. 27. 23:52
 5/11 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen tárgyak vannak a Szent Istvánon elsőben, ha egyezik a tematika akkor elvileg elfogadják viszont ha nem vagy szerintük nem elég (oh a nagy bme mentalitás alapon) akkor nem biztos

a biztos elfogadást a bsc-ről osztatlanra értettem, mert egyetemen belül az elején a 2 szak ugyanazt tanulja

2020. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az már biztos, hogy nem fogadják el bsc-ről osztatlanra, mert megkérdeztem. De akkor majd csak lesz valami.
2020. máj. 29. 13:13
 7/11 anonim válasza:
100%
Ezt tanára is válogatja, illetve amit irtak már, hogy a tematika mennyire egyezik. Viszont lenne egy személyes jó tanácsom: olyan nagy ivben kerüld el ezt az egyetemnek nevezett szemétdombod, ahogy csak tudod. Nem a felsőoktatásról akarlak lebeszélni, mert az kifejezetten megéri, csak erről az egyetemről. Az a szop@tas amit itt átéltem, az valami hihetelen. Igaz, én másik szakon vagyok, de úgy tudom, hogy az egész egyetem átalakul jövőre és olyasmit akarnak, mint a Corvinuson.
2020. máj. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A 7-es vagyok. Nincs esetleg FOSZ a BME-n?
2020. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy elfogadják, de ha igen, azt sem tartom jó ötletnek. Sok információról lemaradsz, az évfolyamtársaiddal sem alakul ki kapcsolat, hirtelen csöppensz bele tárgyakba, nem ismered meg a tanárokat, a tantárgyak jellegét stb. Nem szerzed meg a rutint, amire elvileg a következő év épít.
2020. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó azért ez túlzás, hogy csak azért mert 1 évet máshol csinálok nem tudok majd beilleszkedni. Rengetegen csinálják ezt, hogy vagy átjelentkeznek vagy újra. Szerintem azért ez nem akkora hátrány. De köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 1. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!